Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Prawdziwe historie na teatralnych deskach

2015-03-16


W ramach interdyscyplinarnej imprezy "Ofensywa sztuki", która odbyła się 14 marca w Krakowie, wystąpili pacjenci krakowskiego ośrodka MONARU. Zaprezentowali spektakl "Misja na Venus", przygotowany pod opieką terapeutek Doroty Gurgul i Agaty Klepacz.

więcej

Wielkopolska. MONAR w życiu społecznym regionu

2015-03-13


Podczas Balu Sportowca w Obornikach wyróżniono m.in. działaczy i sponsorów zaangażowanych w organizację imprez sportowych. Podziękowania odebrała Marta Stefaniak-Łubianka, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, od niedawna członkini prezydium Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

więcej

Medal Pro Publico Bono dla ośrodka w Gaudynkach

2015-03-12


Nagroda Pro Publico Bono została ustanowiona przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, jest przyznawana w uznaniu dorobku i oryginalnego charakteru osiągnięć w dziedzinach związanych z realizacją zadań MPiPS. Nasza placówka została doceniona za działalność na rzecz polityki społecznej.

więcej

Dziś miałby 73 lata

2015-03-11


11 marca 1942 r. urodził się Marek Kotański, twórca MONARU. W tym roku obchodziłby 73. urodziny, zapewne – jak zwykle – w gronie swoich przyjaciół i podopiecznych. Spośród związanych z nim licznych materiałów archiwalnych dostępnych w internecie, polecamy dziś reportaż poświęcony codziennej działalności Marka Kotańskiego na rzecz potrzebujących.

więcej

Robert Starzyński w zespole doradczym ministra

2015-03-06


Sekretarz Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR został powołany w skład Zespołu Doradczego ds. Wdrażania Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Zespół jest organem pomocniczym Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Powstał ukraiński oddział Stowarzyszenia MONAR

2015-02-27


Realizacja pierwszej edycji projektu pod nazwą „Doskonalenie kompetencji zawodowych terapeutów uzależnień na Ukrainie w oparciu o najlepsze doświadczenia państw Unii Europejskiej” dobiegła końca. Jednym z jej efektów jest powołanie oddziału MONARU we Lwowie.

więcej

Nagrodzeni w konkursie Dobre praktyki EFS 2014

2015-02-19


Projekt "Ul dla pszczół", realizowany przez Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT został nagrodzony w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Laureaci mogą liczyć nie tylko na statuetki i dyplomy; nagrodą jest również udział w wizycie studyjnej w jednym z krajów UE.

więcej

Bezdomność to nie tylko sezonowy problem

2015-02-12


Bezdomni mają swoje „pięć minut” w zimę, choć często są to suche statystki dotyczące ilości zamarzniętych, informacje o placówkach, o zbiórkach odzieży itp. - Na wiosnę, w lato bezdomności nie ma, nikt się tym nie interesuje - podsumowuje Tomasz Lasecki, pracownik socjalny w Domu MONAR-MARKOT w Oryszewie, w rozmowie z sochaczewskim Echem Powiatu.

więcej

Polskie Radio RDC o ulicznej pracy z bezdomnymi

2015-02-09


Ważne są kompetencje społeczne: umiejętność komunikacji, ciekawość ludzi, empatia. Potrzebna jest też cierpliwość; nawet jeśli ktoś odrzuca pomoc, naszą misją jest wciąż powracać z ofertą - o pracy streetworkera opowiada Aleksandra Łukasiewicz z Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Radzi też jak najlepiej pomagać osobom bezdomnym.

więcej

Marcin Sochocki: profilaktyka to nie festyn

2015-02-05


Szkoły są zobligowane do opracowywania szkolnych programów profilaktyki, podczas gdy gminy - do tworzenia lokalnych strategii. A jak ten system funkcjonuje? Okazuje się, że to rozwiązanie w Polsce się nie sprawdziło - ocenia Marcin Sochocki, dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego MONAR, w wywiadzie dla portalu Profnet.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011