Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Więcej miejsc w schroniskach, spotkania ze służbami

2014-11-25


W związku ze zbliżającą się zimą w stan pogotowia postawione zostały, jak co roku, placówki Ruchu Wychodzenia z Bezdomności MONAR-MARKOT. Schroniska i noclegownie przygotowują się na przyjęcie większej niż zwykle liczby osób, a ich personel ustala zasady współpracy ze służbami miejskimi.

więcej

Zaproszenie na konferencję dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS

2014-11-21


Jak dotrzeć do młodzieży z przekazem na temat HIV i AIDS? - to tytuł konferencji, która odbędzie się 3 grudnia w Poznaniu. Wśród prelegentów będą specjaliści MONARU,  zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza nauczycieli i pedagogów z Wielkopolski.

więcej

Społeczność korekcyjna w pracy z młodzieżą

2014-11-17


W Łodzi odbyła się 14 listopada konferencja poświęcona społecznościowym formom pracy wychowawczej w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Jej organizatorem był łódzki MONAR, realizujący innowacyjny projekt MDS, który zakłada opracowanie, przetestowanie i wdrożenie kompleksowego systemu wsparcia młodzieży powyżej 15. roku życia.

więcej

Na drodze ku ekonomii społecznej

2014-11-14


W Warszawie podpisane zostały 13 listopada list intencyjny i umowa o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem MONAR a spółką Ekonomia Społeczna 3.0 w sprawie wspólnego tworzenia przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Przedsiębiorstwa te mają  zajmować się m.in. działalnością handlową, produkcyjną i dostarczaniem usług publicznych.

więcej

Zapraszamy do kontaktu z superwizorami

2014-11-13


Z przyjemnością informujemy, że Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy Stowarzyszenia MONAR poszerzył ofertę adresowaną do osób zajmujących się profesjonalną pomocą o spotkania superwizyjne, które stanowią integralną część kształcenia i uważane są za najistotniejszy i najbardziej skuteczny sposób doskonalenia zawodowego.

więcej

Absolwenci programu stażowego znaleźli zatrudnienie

2014-11-12


W warszawskich placówkach sieci handlowej Marks & Spencer zakończył się program stażowy z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia MONAR. Część jego uczestników otrzymało propozycje pracy i pozostało w sklepach na stanowiskach sprzedawców.

więcej

Strona internetowa profilaktycznego projektu MONARU

2014-10-30


Zapraszamy na stronę internetową Laboratorium Wiedzy Pozytywnej - programu profilaktycznego Stowarzyszenia MONAR. Jest to program szkolnej profilaktyki zachowań ryzykownych, ze szczególnym uwzględnieniem używania alkoholu. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 13-14 lat, rodziców i nauczycieli.

więcej

Międzynarodowe spotkanie na temat oferty dla młodzieży

2014-10-29


W chorwackim Zagrzebiu odbyła się w dniach 13-22 października konferencja "4 elements for 4 corners of Europe". Działacze organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z czterech krajów Europy wymieniali się doświadczeniami oraz poglądami na temat zagospodarowania czasu młodzieży zagrożonej problemem defaworyzacji. Polskę reprezentował MONAR.

więcej

Zaproszenie na konferencję w Łodzi

2014-10-28


Stowarzyszenie MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi zapraszają na konferencję poświęconą społecznościowym formom pracy wychowawczej w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Wydarzenie to stanowi podsumowanie innowacyjnego projektu Model Działań Systemowych.

więcej

Piła. Lech Gąsiorowski wśród laureatów prestiżowego konkursu

2014-10-27


Dyrektor Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT i członek Zarządu Głównego MONARU, zdobył wyróżnienie w X edycji Konkursu im. Stanisława Staszica, organizowanego przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski. Lidera pilskiego MONARU wyróżniono w kategorii "Osobowość północnej Wielkopolski".

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011