Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Łódzkie. Zapisy do biegu Zdrowa dycha

2014-08-25


Zapraszamy do udziału w biegu na 10 km, który odbędzie się 21 września w Ozorkowie. "Zdrową dychę" organizuje ozorkowski ośrodek MONARU, będący filią świętującego w tym roku swoje 30-lecie ośrodka w Łodzi.

więcej

Woodstockowa profilaktyka

2014-08-08


Warsztaty psychoedukacyjne i artystyczne, punkt informacyjny oraz poradnia - każdy mógł znaleźć coś dla siebie w tegorocznej ofercie MONARU dla uczestników festiwalu Przystanek Woodstock, który odbył się na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

więcej

MONAR na festiwalu w Chorzowie

2014-08-04


Podobnie jak w ubiegłych latach ekipa naszego Stowarzyszenia wzięła udział w Festiwalu im. Ryśka Riedla „Ku przestrodze”. Impreza odbyła się w Chorzowie, w dniach 26-27 lipca, a MONAR prowadził podczas niej działania profilaktyczne i pięknie podziękował artystom za wspólną zabawę.

więcej

Podsumowanie warsztatów edukacji ekonomicznej

2014-07-25


Blisko 250 osób z 12 ośrodków MONARU ukończyło zajęcia w ramach trzeciej edycji projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”, realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

więcej

Msza święta w intencji Marka Kotańskiego

2014-07-21


W związku ze zbliżającą się 12. rocznicą śmierci Marka Kotańskiego informujemy, że msza św. w intencji założyciela MONARU zostanie odprawiona 18 sierpnia, w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2 (Żoliborz). Początek nabożeństwa o godz. 18.

więcej

Zagraniczni goście ośrodka w Wyszkowie

2014-07-18


Przez tydzień gościły w wyszkowskim ośrodku MONARU irlandzkie wolontariuszki z organizacji Habitat For Humanity. Polskiej i irlandzkiej młodzieży czas wypełniły wspólna praca i zajęcia integracyjne, m.in. nauka narodowych tańców. Ośrodek odwiedziła też delegacja z Białorusi, w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

więcej

Nie tylko o metadonie - rozmowa z szefową MONARU w GW

2014-07-14


W Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej ukazał się wywiad z Jolantą Łazugą-Koczurowską. Autorka najwięcej miejsca poświęca terapii substytucyjnej, ale przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU zwraca uwagę także na inne tematy związane z leczeniem uzależnienień, jak choćby pomoc dla osób używających dopalaczy.

więcej

Zmarła Barbara Fijałkowska

2014-07-11


Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że 11 lipca 2014 roku zmarła, przegrywając ciężką walkę z chorobą, nasza wieloletnia pracownica, kierowniczka ośrodka dla osób bezdomnych MONAR w Chełmie - Barbara Fijałkowska. Miała 65 lat, od 2005 roku była kierownikiem naszego Ośrodka.

więcej

Nagrody ministra dla kierowników ośrodków MONAR-MARKOT

2014-06-30


Piotr Radziwon i Jacek Kolczyński, kierownicy Domów dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Stąporkowie i Kędzierzynie-Koźlu, zostali wyróżnieni przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w konkursie Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy. Nagrody odebrali podczas gali Targów Aktywnych Form Pomocy, zorganizowanych w dniach 26-27 czerwca w Bystrzycy Kłodzkiej.

więcej

Nowe zadania MONARU w ramach międzynarodowej sieci

2014-06-27


W Nivelles w Belgii odbyło się w dniach 18-20 czerwca spotkanie przedstawicieli organizacji należących do ECETT - sieci wymiany najlepszych praktyk w zakresie wolontariatu i pracy na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nowe działania w ramach ECETT podjął MONAR.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011