Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Lepiej grać niż ćpać!

2014-06-24


Zapraszamy na XIX Rock Piknik, który odbędzie się 28 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie. Gwiazdą wieczoru będzie Lao Che, a MONAR przez całą imprezę zapewnia bogaty program wydarzeń towarzyszących koncertom.

więcej

Szansa dla byłych więźniów

2014-06-23


Warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Marywilskiej zaprasza bezdomne lub zagrożone bezdomnością osoby opuszczające zakłady karne i areszty śledcze, do udziału w programie "Pomocna dłoń".

więcej

Ogólnopolskie seminarium MONARU na temat uzależnień

2014-06-11


Ponad 60 osób z ośrodków terapii uzależnień w całym kraju wzięło udział w seminarium dla psychiatrów, psychologów klinicznych i terapeutów, zorganizowanej przez MONAR w dniach 9-10 czerwca w Warszawie. Tematami były leczenie substytucyjne, terapia pacjentów z podwójną diagnozą i postępowanie diagnostyczne.

więcej

Przeciwko przemocy w rodzinie

2014-06-06


Rozpoczęła się realizacja projektu "Mój Dom bez Przemocy - program działań profilaktycznych i edukacyjnych dla ofiar przemocy przebywających w Domach Samotnej Matki Stowarzyszenia MONAR". Jego głównym celem jest  zmniejszenie skali zjawiska przemocy w rodzinie przez poprawę dostępności i jakości usług adresowanych do ofiar przemocy, a także  poprawę infrastruktury w placówkach.

więcej

Marcin Szulc o marihuanie

2014-06-03


Zapraszamy do naszej czytelni, gdzie udostępniony został artykuł dr. Marcina Szulca z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Tekst dotyczy konsekwencji zdrowotnych używania marihuany oraz etycznych aspektów podejścia psychologów do kwestii legalizacji i używania tego narkotyku.

więcej

Porozumienie o współpracy z SGGW

2014-06-02


Stowarzyszenie MONAR podpisało ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie porozumienie o współpracy, w myśl którego uczelnia będzie szkolić pracowników Stowarzyszenia, a jej studenci będą przyjmowani na praktyki i staże zawodowe w placówkach MONARU.

więcej

Rzeczpospolita: Adwokaci upalonego diabła

2014-05-30


Na łamach Plusa Minusa, dodatku do Rzeczpospolitej, ukazał się artykuł będący swego rodzaju podsumowaniem powracającej regularnie w mediach dyskusji na temat tzw. polityki narkotykowej w Polsce. Wśród rozmówców autora znalazła się Jolanta Łazuga-Koczurowska, szefowa MONARU. Polecamy lekturę tego tekstu.

więcej

Podsumowanie pracy pełnomocników regionalnych

2014-05-27


Regionalni pełnomocnicy Zarządu Głównego MONARU do spraw projektów społecznych spotkali się 23 maja w Warszawie. Podczas spotkania przedstawiono wytypowane przez Zarząd Główny placówki Stowarzyszenia stanowiące potencjalną bazę do realizacji projektów z zakresu ekonomii społecznej.

więcej

Gdańsk. Projekt Gotuję z Mamą doceniony przez Danone

2014-05-23


Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT zostało jednym z laureatów IX edycji Programu Dożywiania Dzieci Fundacji DANONE - Podziel się Posiłkiem. W ramach programu grantowego nagrodzono nasz projekt "Gotuję z Mamą". Piknik podsumowujący projekt odbył się 10 maja 2014 w Domu dla Samotnych Kobiet oraz Osób Starszych w Gdańsku

więcej

Jak wykorzystać w Polsce szwedzkie doświadczenia

2014-05-22


Ola Persson, przedstawiciel szwedzkiej organizacji ABF, był 15 maja gościem MONARU. Wizyta stanowiła pokłosie Ponadnarodowego Forum Partnerskiego w szwedzkim mieście Malmö, podczas którego obie organizacje nawiązały relacje z myślą o współpracy w obszarze ekonomii społecznej.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011