Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Ekonomia społeczna: od pomysłu do przedsiębiorstwa

2014-04-28


Kierownicy i pracownicy placówek MONARU z województwa mazowieckiego, zainteresowani tematyką ekonomii społecznej, wzięli udział w szkoleniu, które w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia poprowadzili specjaliści z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej subregionu siedleckiego.

więcej

MONAR w europejskiej dyskusji o wykluczeniu społecznym

2014-04-24


W ramach współpracy międzynarodowej w dniach 7-9 kwietnia Stowarzyszenie MONAR uczestniczyło w Ponadnarodowym Forum Partnerskim w szwedzkim mieście Malmö. Tematyka forum obejmowała sprawy ludzi młodych, borykających się z problemami natury społecznej, a także grup defaworyzowanych, osób bezrobotnych, imigrantów i mniejszości.

więcej

Powrót do trzeźwości jest jak zmartwychwstanie

2014-04-16


W warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT zorganizowano 15 kwietnia przedświąteczne spotkanie absolwentów programów terapeutycznych. Uświetnił je spektakl przygotowany przez podopiecznych i kadrę Oddziału Terapii Uzależnień, pod kierunkiem Ewy Żakiewicz.

więcej

Rada programowa Fundacji MONARU powołana

2014-04-15


W Warszawie zainaugurowała pracę Rada Programowa Fundacji na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej MONAR. Zasiadający w niej eksperci z różnych dziedzin będą wspierać fundację w działaniach służących m.in. aktywizacji podopiecznych MONARU na rynku pracy.

więcej

Media o Dniu Ludzi Bezdomnych

2014-04-14


Ustanowione przez Marka Kotańskiego, przypadające 14 kwietnia, nieformalne święto stało się okazją do przypomnienia o problemie bezdomności. Ten trudny temat przedstawiciele Stowarzyszenia poruszali w mediach, a w Warszawie MONAR zorganizował okolicznościowy performance.

więcej

Radiowy wywiad z Jolantą Łazugą-Koczurowską

2014-04-07


Filozofia MONARU nie zmieniła się od początku działalności Stowarzyszenia, poszerzyła się natomiast grupa odbiorców pomocy, pojawiły się też nowe formy działań. Najnowsze plany organizacji zaprezentowała Jolanta Łazuga-Koczurowska w rozmowie z Polskim Radiem.

więcej

Przygotowania do Crossu Straceńców

2014-04-04


Już ponad 100 pacjentów z dziewięciu ośrodków Stowarzyszenia MONAR zgłosiło się do udziału w wyjątkowej imprezie biegowej, która odbędzie się 26 kwietnia w Głogowie. Do pokonania będą mieli trasę o dużej skali trudności. Najlepsi otrzymają nagrody ufundowane przez Zarząd Główny MONARU.

więcej

Łódzkie. Marszałek dziękuje placówkom MONARU

2014-04-04


Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi obchodziło 28 marca 15-lecie swojej działalności. Jubileusz był okazją do uhonorowania instytucji współpracujących na co dzień z RCPS. Z rąk marszałka województwa łódzkiego podziękowania odebrały m.in. przedstawicielki ośrodków MONARU.

więcej

Projekty realizowane dzięki środkom z Unii Europejskiej

2014-04-03


Stowarzyszenie MONAR realizuje szereg projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych. Najważniejsze z nich zostały ujęte w zestawieniu, które prezentujemy. Szczegółowe informacje są dostępne na stronach poszczególnych projektów.

więcej

Terapeuci o systemie leczenia i współpracy między placówkami

2014-04-02


W Łodzi odbędzie się 3 kwietnia pierwsze spotkanie zespołu ds. tworzenia systemu terapii i rehabilitacji Stowarzyszenia MONAR, złożonego z przedstawicieli monarowskich ośrodków stacjonarnych dla osób uzależnionych oraz poradni profilaktyki i terapii uzależnień. Wśród tematów m.in. standaryzacja w placówkach.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011