Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Edukacja ekonomiczna dla osób bezdomnych i uzależnionych

2014-03-31


Czy warto planować swój budżet, albo uczyć się oszczędzania, mieszkając w ośrodku dla osób uzależnionych bądź bezdomnych? Jak edukacja ekonomiczna może wpłynąć na los ludzi wychodzących z uzależnienia i bezdomności? W Warszawie odbyła się inauguracja kolejnej edycji projektu "ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania".

więcej

W Wałczu powstała 35. poradnia MONARU

2014-03-21


W Urzędzie Miasta Wałcza odbyła się 13 marca uroczystość związana z oficjalnym otwarciem Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej MONARU. W imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR przewodnicząca Jolanta Łazuga-Koczurowska wraz z Martą Stefaniak podziękowały Bogusławie Towalewskiej, burmistrzowi Wałcza, za pomoc i współpracę.

więcej

Terapeuci MONARU w Teatrze Kamienica

2014-03-20


Od październikowej premiery sztuki „My, dzieci z dworca Zoo” w warszawskim Teatrze Kamienica monarowscy specjaliści terapii uzależnień spotykają się z widzami po spektaklach, aby porozmawiać z nimi na temat zachowań ryzykownych wśród młodzieży. Odbyło się już blisko 30 takich spotkań, ostatnio w teatrze gościli terapeuci i pacjenci ośrodka MONARU w Wyszkowie.

więcej

Organizacje pozarządowe razem na rzecz Ukrainy

2014-03-14


W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się 13 marca spotkanie przedstawicieli polskich organizacji zainteresowanych niesieniem pomocy Ukrainie. Wśród jego uczestników byli reprezentanci MONARU, którzy weszli w skład trzech zespołów roboczych.

więcej

Przedświąteczna akcja ośrodka w Gościejewie

2014-03-13


Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Gościejewie organizuje akcję Paka dla Dzieciaka. Dzięki niej przed Wielkanocą dzieci z rodzin pozostających pod opieką ośrodków pomocy społecznej otrzymają paczki ze słodyczami i życzeniami od podopiecznych placówki.

więcej

Wolne miejsca w programie wspierającym leczenie substytucyjne

2014-03-05


Krótkoterminowy Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Warszawie przy ul. Wenedów zaprasza do udziału w programie "Poprawa jakości życia i funkcjonowania społecznego pacjentów programów substytucyjnych".

więcej

Wielkopolska. MONAR dzieciom

2014-03-03


Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT zorganizowało 21 lutego bal dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Jaracz oraz placówek MONARU w Poznaniu i Rożnowicach. We wspólnej zabawie wzięło udział ok. 60 dzieci.

więcej

Nowa perspektywa finansowa UE: szanse i wyzwania

2014-02-25


Kierownicy placówek MONARU z Mazowsza spotkali się 25 lutego w Warszawie z pełnomocnikiem regionalnym Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR ds. projektów społecznych. Tematem spotkania były przygotowania do starań o fundusze unijne.

więcej

MONAR dla Ukrainy

2014-02-21


W związku z sytuacją na Ukrainie Stowarzyszenie MONAR deklaruje gotowość przyjęcia w swoich ośrodkach na terenie województw lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego 100 osób i zapewnienia im pełnego zabezpieczenia socjalnego w postaci noclegów, wyżywienia, środków czystości i higieny osobistej oraz wsparcia psychologicznego.

więcej

O marihuanie obiektywnie

2014-02-17


Tygodnik "Przegląd" opublikował artykuł, stanowiący ważny głos w dyskusji na temat marihuany. Oprócz przytaczanych często przez media przykładów liberalnych rozwiązań kwestii dostępu do tego narkotyku w różnych krajach, tekst zawiera także rozmowy z osobami, które przez marihuanę wpadły w poważne kłopoty. Rozmówcami autorki są pacjenci ośrodka MONARU w Wyszkowie.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011