Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Możesz wszystko, tylko w to wierz!

2014-02-12


Młodzież z ośrodków MONARU od dawna chciała nagrać płytę będącą muzycznym hołdem dla Marka Kotańskiego. Zamiar udało się zrealizować i krążek zawierający 18 utworów jest już gotowy! Projekt "Zdrowi Młodzi" został sfinansowany ze środków programu "Młodzież w działaniu".

więcej

Monarowski system pomocy osobom bezdomnym

2014-02-05


Choć tegoroczna zima przyszła późno, to obfite opady, a także wciąż utrzymujące się (zwłaszcza nocą) mrozy, wszystkim dotkliwie dały się we znaki. Stowarzyszenie MONAR, prowadzące blisko 50 placówek dla osób bezdomnych, jak co roku przygotowało kompleksową ofertę pomocy dla tych, którzy nie mają dachu nad głową i zimą szczególnie potrzebują wsparcia.

więcej

Profilaktyka w gimnazjach

2014-01-31


W warszawskiej siedzibie MONARU odbyło się 30 stycznia szkolenie realizatorów projektu „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej” - jest to program szkolnej profilaktyki zachowań ryzykownych, ze szczególnym uwzględnieniem używania alkoholu, wdrażany w wybranych klasach gimnazjów w trzech województwach.

więcej

Kierownik placówki MONARU człowiekiem roku

2014-01-30


Daniel Wiśniewski, kierujący Domem dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Gościejewie, zwyciężył w plebiscycie organizowanym przez Głos Wielkopolski i zdobył tytuł Człowieka Roku 2013 Powiatu Obornickiego. Wraz ze zwycięzcami innych lokalnych edycji konkursu, będzie ubiegał się o głosy podczas drugiego etapu plebiscytu.

więcej

Materiały Komisji Etyki do pobrania

2014-01-30


Przypominamy, iż na Zjeździe Statutowym W 2012 roku przyjęty został Kodeks Etyki Stowarzyszenia MONAR. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem, jak również z regulaminem Komisji Etyki Stowarzyszenia MONAR.

więcej

Fundacja MONARU zarejestrowana

2014-01-29


W Krajowym Rejestrze Sądowym została zarejestrowana "Fundacja na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej MONAR". Będzie ona działała w trzech obszarach: edukacji, przedsiębiorczości społecznej oraz działalności gospodarczej.

więcej

Prezentacja prof. Erika Broekaerta z Uniwersytetu w Gent

2014-01-27


Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem prezentacji przedstawionej podczas seminarium pt. "Społeczność terapeutyczna jako metoda terapii osób uzależnionych", zorganizowanego 22 listopada 2013 r. w Warszawie przez MONAR i Polską Federację Społeczności Terapeutycznych. Prezentacja dotyczy m.in. rozwoju metody ST w krajach Unii Europejskiej.

więcej

Teresa Sierawska o zimowej pomocy dla osób bezdomnych

2014-01-22


Bardzo łatwo stać się bezdomnym, a bardzo trudno z bezdomności wyjść. Nie ma człowieka, który wybiera życie na ulicy, to stereotyp - wyjaśniała Teresa Sierawska, pełnomocnik Zarządu Głównego MONARU, w Wywiadzie Kuriera na antenie TVP Warszawa. O sytuacji osób bezdomnych i pomocy udzielanej przez MONAR opowiadała również w radiowym programie Cztery pory roku.

więcej

Quo vadis profilaktyko?

2014-01-21


Kondycja współczesnej profilaktyki w Polsce była tematem dyskusji zorganizowanej przez redakcję miesięcznika Remedium, w której wziął udział m.in. Marcin J. Sochocki, dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego Stowarzyszenia MONAR, autor licznych badań i publikacji z zakresu profilaktyki oraz ewaluacji.

więcej

Z myślą o niesłyszących

2014-01-20


Personel Poradni Interwencyjno-Konsultacyjnej przy ul. Hożej w Warszawie ukończył kurs języka migowego. Dzięki nabytym umiejętnościom pracowniczki poradni mogą lepiej poznać potrzeby niesłyszących oraz głuchoniemych klientów, a także szybko i sprawnie przekazać im ofertę pomocy.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011