Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Zaproszenie na listopadowe seminarium w Warszawie

2013-10-30


Stowarzyszenie MONAR i Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych zapraszają na seminarium "Społeczność terapeutyczna jako metoda terapii osób uzależnionych - wyzwania i perspektywy" z udziałem prof. dr. Erica Broekaerta z Uniwersytetu w Gent (Belgia), który zaprezentuje najnowsze badania nad skutecznością metody społeczności terapeutycznej.

więcej

Opolskie. Konferencje z udziałem przedstawicieli MONARU

2013-10-29


Reprezentacja placówek MONARU działających na Opolszczyźnie wzięła udział w spotkaniu polsko-czeskiej grupy roboczej związane z lecznictwem odwykowym oraz w konferencji "Drogi wyjścia", zorganizowanej w ramach Opolskich Dni Trzeźwego Stylu Życia.

więcej

Profilaktyka, terapia i rozrywka

2013-10-28


Terapeuci oraz byli i obecni pacjenci ośrodka MONARU w Graczach nagrali piosenkę, dla której inspiracją było hasło rozpropagowane przez naszą poradnię w Szczecinie: "Zażywam tylko dźwięków". Utwór doczekał się realizacji teledysku, klip można obejrzeć w internecie.

więcej

Opolskie. Nowy budynek w Zbicku oddany do użytku

2013-10-25


W ośrodku MONARU w Zbicku 14 października odbyła się uroczystość otwarcia nowego domu mieszkalnego dla pacjentów. Budowa obiektu trwała cztery lata. Dzięki uporowi, determinacji oraz zaangażowaniu całego zespołu terapeutycznego udało się oddać do użytku obiekt o powierzchni 550 m kw., z nowoczesną salą terapeutyczną i komfortową częścią mieszkalną.

więcej

Ogólnopolska konferencja na temat przeciwdziałania narkomanii

2013-10-24


Konferencja Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii odbyła się w Konstancinie-Jeziornej w dniach 21-23 października 2013 r. Wśród jej uczestników byli przedstawiciele placówek MONARU z całej Polski, a szefowa stowarzyszenia Jolanta Łazuga-Koczurowska znalazła się w gronie wyróżnionych specjalnymi podziękowaniami z okazji 20-lecia KBPN.

więcej

Mazowieckie. Jan Pietrzak w Bobrowcu

2013-10-23


Znany satyryk, twórca kabaretu Pod Egidą, wystąpił charytatywnie dla podopiecznych i gości Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Bobrowcu. Koncert odbył się 22 października z okazji obchodzonego kilka dni temu 35-lecia MONARU.

więcej

Szczecin. Debata o marihuanie

2013-10-22


Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna w Szczecinie oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zapraszają do udziału w debacie "Co z tą marihuaną?", która odbędzie się 6 listopada 2013 r. w godz. 10.30-15.00 w auli Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Humanistyczny, Szczecin, ul. Krakowska 71-79).

więcej

Ełk wobec ubóstwa

2013-10-21


W Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem (17 października), odbyło się seminarium "Bezdomność - tu nie kończy się życie…", adresowane do przedstawicieli ełckich jednostek pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, podmiotów i osób działających na rzecz ubogich. Organizatorem seminarium był Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Ełku.

więcej

Futbol pomaga im wrócić na właściwe tory

2013-10-19


Nakładem Wydawnictwa Kaligrafia ukazała się książka "Znowu w grze" autorstwa Agnieszki Żądło-Jadczak. To zapis losów dziewięciu dziewczyn grających w kobiecej kadrze Reprezentacji Polski Bezdomnych w piłce nożnej oraz wspomnienia ich trenera. Dla wielu bohaterek punktem zwrotnym w życiu stał się pobyt w ośrodku MONARU.

więcej

Szefowa MONARU na łamach Remedium

2013-10-18


Obserwując od wielu lat kierunki rozwoju polskiego systemu pomocy osobom uzależnionym doceniam dojrzałość w jego tworzeniu, powściągliwość i wiarę popartą doświadczeniami, z których wynika, że człowiek może pokonać uzależnienie i zmienić swoje życie - pisze Jolanta Łazuga-Koczurowska w artykule opublikowanym w październikowym numerze miesięcznika Remedium.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011