Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Media o jubileuszu MONARU

2013-10-17


Dzień Otwarty, zorganizowany z okazji naszego 35-lecia, spotkał się z zainteresowaniem ze strony dziennikarzy. Jubileusz MONARU stał się okazją do przypomnienia dorobku stowarzyszenia i zaprezentowania działalności poszczególnych placówek.

więcej

Profilaktyczna kampania w Częstochowie

2013-10-16


Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Częstochowie, wraz z innymi częstochowskimi organizacjami i instytucjami, bierze udział w Kampanii Białych Serc, mającej na celu promowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia. Adresatami działań podejmowanych w ramach kampanii są dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele.

więcej

MONAR ma 35 lat

2013-10-15


Symboliczne urodziny są obchodzone 15 października, na pamiątkę przeprowadzki Marka Kotańskiego oraz części jego współpracowników i uzależnionych od narkotyków pacjentów ze szpitala w Garwolinie do opuszczonego dworku w Głoskowie. We wszystkich placówkach MONARU 15 października jest dniem otwartym.

więcej

Lubelskie. Makondo ostrzega przed dopalaczami

2013-10-10


Na antenie TVP Lublin ukazał się reportaż o dopalaczach. Powodem zainteresowania się dziennikarzy tematem było zażycie przez dwie nastolatki nieznanego środka, który spowodował u nich poważne problemy zdrowotne. W materiale wypowiada się Ewa Pająk, terapeutka MONARU, a przed dopalaczami ostrzegają pacjenci naszego ośrodka Makondo w Majdanie Kozic Dolnych.

więcej

Warszawa. Jubileusz Oddziału Terapii Uzależnień

2013-10-02


W ciągu 10 lat oddział działający w strukturach warszawskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przyjął ponad 1350 osób. Dwie trzecie z nich ukończyło terapię. Absolwenci programów terapeutycznych, ich rodziny oraz byli i obecni pracownicy oddziału spotkali się 1 października, aby uczcić dziesięciolecie pracy OTU przy ul. Marywilskiej.

więcej

Wielkopolskie. Obchody Dnia Seniora w Pile

2013-10-01


Wolontariusze Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT wzięli udział w Marszu Seniorów. Imprezę zorganizowano 30 września z okazji Dnia Seniora. Dla jej uczestników Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu przygotowało bezpłatną grochówkę.

więcej

Koniec z VAT-em na darowaną żywność

2013-10-01


Od 1 października sklepy mogą przekazywać produkty spożywcze na cele charytatywne bez płacenia podatku VAT. Wcześniej przepisy pozwalały uniknąć podatku od darowanej żywności jej producentom. Nowelizacja ustawy o podatku VAT dała taką możliwość również dystrybutorom.

więcej

Mazowieckie. Szkolenia dla kierowników placówek

2013-09-30


Rozpoczęły się zajęcia teoretyczno-warsztatowe dla kierowników ośrodków Ruchu Wychodzenia z Bezdomności MONAR-MARKOT. Podczas trzydniowych spotkań szkoleniowych, a także staży, ich uczestnicy będą doskonalić swoje kompetencje w wielu dziedzinach.

więcej

Platforma edukacyjna KBPN dla lekarzy

2013-09-30


Celem stworzenia platformy jest dostarczenie lekarzom pierwszego kontaktu wiedzy na temat ryzyka zdrowotnego wynikającego z używania narkotyków i leków, w tym wiedzy na temat objawów uzależnienia i jego konsekwencji.

więcej

Monarowscy maratończycy na ulicach Wrocławia

2013-09-28


Choć za sobą mieli już starty w kilkudziesięciu imprezach biegowych, to z maratońskim dystansem mierzyli się po raz pierwszy w tym roku. Reprezentacja MONARU wzięła udział w 31. Wrocław Maratonie i w komplecie ukończyła bieg.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011