Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Zmarł Marek Stefaniak

2013-08-30


Stowarzyszenie MONAR poniosło wczoraj dotkliwą stratę. W poznańskim szpitalu zmarł 29 sierpnia Marek Stefaniak, członek Zarządu Głównego MONARU, twórca i dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, człowiek ogromnej wrażliwości, który był ucieleśnieniem idei zawartej w słowach Marka Kotańskiego "daj siebie innym".

więcej

Oświadczenie ZG MONARU w sprawie publikacji Jacka Charmasta

2013-08-29


W związku z publicznymi wypowiedziami Jacka Charmasta, rozsyłaną masowo korespondencją oraz publikacją podpisanego przez niego raportu tzw. Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych, Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR protestuje przeciwko kłamstwom, manipulacjom i pomówieniom rozpowszechnianym przez Jacka Charmasta na temat leczenia w Polsce osób uzależnionych.

więcej

List Parlamentu Monarowskiego

2013-08-28


Dnia 17 sierpnia odbyło się kolejne zebranie Parlamentu, na które przybyły dwuosobowe delegacje  pacjentów  ośrodków z całej Polski. Podczas spotkania poruszyliśmy temat zapowiedzi Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Nie mamy zgody na to by ktokolwiek przemawiał w naszym imieniu, nie konsultując tego w żaden sposób z nami,  osobami uzależnionymi.

więcej

Terapeuci MONARU odpowiadają Jackowi Charmastowi

2013-08-28


Były członek Stowarzyszenia MONAR, usunięty z jego szeregów decyzją Walnego Zjazdu Członków, systematycznie i zajadle atakuje MONAR. Skala i forma tych ataków wywołują oburzenie naszych terapeutów, których publicznie obraża Jacek Charmast. Zarząd Główny MONARU wydał już oświadczenie w tej sprawie, ponadto udostępniamy stronę  stowarzyszenia tym jego członkom i pracownikom, którzy chcą odnieść się do treści rozpowszechnianych przez Jacka Charmasta.

więcej

Newsweek. MONAR dał mi drugie życie

2013-08-28


W internetowym wydaniu Newsweeka znalazło się świadectwo jednego z byłych pacjentów MONARU, który opowiada o swojej walce z narkotykowym nałogiem. - Próbowałem leczyć się w poradni. Przez pewien czas byłem na metadonie. Poradnia nie była w stanie mi pomóc. Nikt nie pomógł rozwiązać mi moich problemów - wspomina Jerzy, który wrócił do społeczeństwa dzięki terapii w ośrodku MONARU.

więcej

Newsweek. Jagoda Władoń o terapii w MONARZE

2013-08-19


Jagoda Władoń z Zarządu Głównego MONARU w rozmowie z Newsweekiem przedstawia zjawisko polskiej narkomanii i omawia współczesne metody terapii. Wyjaśnia m.in. na czym polega leczenie w ośrodkach MONARU i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród osób pragnących zerwać z uzależnieniem.

więcej

Konferencja Radom - siła w partnerstwie

2013-08-06


W konferencji, która odbyła się 29 lipca w Radomiu wzięło udział ponad 80 specjalistów różnych dziedzin, stykających się w swojej pracy z problemem bezdomności. Dzielili się doświadczeniami z własnej praktyki, a także planami na przyszłość związanymi z pomocą osobom bezdomnym.

więcej

Wywiad z Jolantą Łazugą-Koczurowską w Remedium

2013-08-02


Przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU w rozmowie z miesięcznikiem omawia m.in. zmiany jakie zaszły na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w systemie terapii osób uzależnionych, przedstawia plany dotyczące działań stowarzyszenia oraz odnosi się do kwestii interesujących opinię publiczna, jak legalizacja marihuany.

więcej

Miecze Kotana dla Adama Antosiewicza i Grzegorza Markowskiego

2013-07-31


Adam Antosiewicz to twórca Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze", którego 15. edycja odbyła się w tym roku w Chorzowie. Jedną z gwiazd imprezy był zespół Perfect, którego liderem jest Grzegorz Markowski. W imieniu MONARU Miecze Kotana wręczyli obu panom Bogusia i Adam Bączkowscy kierujący ośrodkiem w Nowolipsku.

więcej

Elbrus zdobyty!

2013-07-30


Flaga MONARU załopotała na najwyższym szczycie Kaukazu. W składzie ekspedycji, która wyjechała z Polski 1 lipca, znaleźli się Marek Goworek, terapeuta z naszego ośrodka w Rożnowicach 34 i Wojciech Fijałkowski, kierownik ośrodka w Graczach i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego MONARU. A oto relacja Wojtka, który 9 lipca dotarł na szczyt.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011