Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

List otwarty do burmistrza Poddębic

2013-07-26


Z zaskoczeniem, niepokojem i smutkiem przyjęliśmy Pana decyzję o nieprzedłużeniu umowy użyczenia Stowarzyszeniu MONAR nieruchomości w Feliksowie, gdzie mieści się prowadzony przez nas Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych. Nasze zdziwienie budzi też brak jakiegokolwiek uzasadnienia tej decyzji.

więcej

Łódzkie. Ośrodek w Turowie odnowiony

2013-07-24


Dzięki staraniom kadry i podopiecznych, a także ofiarności sponsorów, Dom Samotnych Matek z Dziećmi MONAR-MARKOT w Turowie przeszedł w tym roku szereg remontów. Ostatnio budynek zyskał nową elewację - dzięki niej nie tylko lepiej wygląda; zimą mniej będzie kosztowało ogrzewanie placówki.

więcej

Efekty edukacji ekonomicznej w ośrodkach MONARU

2013-07-22


Podsumowana została druga edycja projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”, realizowanego w wybranych placówkach Stowarzyszenia MONAR dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego. Wyniki ewaluacji wskazują na zmianę postaw uczestników projektu w dziedzinie gospodarowania pieniędzmi.

więcej

Miecze Kotana na Festiwalu im. Ryśka Riedla

2013-07-20


Ekipa MONARU weźmie udział w Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze", organizowanym pod koniec lipca w Chorzowie. Jednym z punktów programu 15. edycji tej imprezy będzie uhonorowanie Mieczem Kotana twórcy festiwalu - Adama Antosiewicza oraz Grzegorza Markowskiego z zespołu Perfect.

więcej

Szkolenie: hazard i inne uzależnienia behawioralne

2013-07-19


Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Jeleniej Górze zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym z zakresu uzależnień behawioralnych, organizowanym w ramach programu Ministra Zdrowia "Podnoszenie jakości programów profilaktycznych i terapeutycznych w zakresie uzależnień od hazardu i innych uzależnień niestanowiących uzależnienia od substancji psychoaktywnych".

więcej

Warszawa. Profilaktyka i edukacja w kontakcie z przyrodą

2013-07-18


„Dzieci z miasta ZOO” to program profilaktyczno-edukacyjny realizowany przez warszawskie Centrum Redukcji Szkód MONAR we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Najmłodsi uczęszczający do praskiej świetlicy TPD poznają tajniki stołecznego ZOO i biorą udział w ciekawych warsztatach.

więcej

Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu wyróżnione

2013-07-04


W Senacie RP odbyła się 24 czerwca konferencja podsumowująca konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2013 - usługi społeczne". Wśród laureatów konkursu jest Urząd Miejski w Gdańsku za projekt współtworzony we współpracy m.in. z Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Gdańsku kierowanym przez Agnieszkę Nowak.

więcej

Bezpieczne wakacje z Radiem Gdańsk

2013-07-01


W gdańskim zoo odbył się 29 czerwca festyn pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Wzięła w nim udział ekipa z Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez MONAR w Gdańsku. Młodzież z ośrodka wystąpiła w programie artystycznym, a na stoisku MONARU dyżurował nasz terapeuta. Imprezę zorganizowało Radio Gdańsk.

więcej

Zaproszenie na konferencję w Pradze

2013-06-28


Zachęcamy do wzięcia udziału w 14. Konferencji Europejskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych. Odbędzie się ona w Pradze w dniach 17-20 września 2013 r. Będzie to wspaniała możliwość wymienienia się doświadczeniami oraz odwiedzenia pięknej stolicy Czech. Informacja oraz rejestracja uczestników on-line na stronie www.conference.cz/EFTC2013

więcej

Mocny głos w sprawie bezdomności

2013-06-27


Trzynaście organizacji pozarządowych postanowiło powołać Ogólnopolską Federację na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności. Wśród założycieli Federacji jest MONAR, a jej prezesem została wybrana Teresa Sierawska reprezentująca nasze stowarzyszenie. Spotkanie założycielskie odbyło się 7 czerwca w Łodzi.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011