Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Wakacyjne porady w Dniu Zapobiegania Narkomanii

2013-06-26


26 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Narkomanii, ustanowiony w 1987 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji polecamy wywiad z Tomaszem Harasimowiczem, terapeutą MONARU i kierownikiem Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej w Warszawie, na temat wakacyjnych zagrożeń związanych z narkotykami.

więcej

Nagrody dla laureatów konkursu i debata z młodzieżą

2013-06-20


W Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło się 19 czerwca wręczenie nagród laureatom zorganizowanego przez nasze stowarzyszenie konkursu plastycznego "Nie musisz się wspomagać, aby być szczęśliwym". Po uroczystości eksperci MONARU spotkali się z młodzieżą z warszawskiego gimnazjum nr 92.

więcej

Konferencja z okazji 30-lecia ośrodka MONARU w Gdańsku

2013-06-18


"Zachowania ryzykowne młodzieży - perspektywy dla profilaktyki i terapii" - to temat konferencji zorganizowanej 14 czerwca 2013 r. w Gdańsku, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, z okazji jubileuszu gdańskiego ośrodka MONARU - pierwszej tego typu placówki w Polsce dla uzależnionych dzieci i młodzieży do 21. roku życia.

więcej

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

2013-06-17


Wyłonieni zostali zwycięzcy ogłoszonego przez MONAR konkursu dla uczniów szkół podstawowych (klas IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pod hasłem "Nie musisz się wspomagać, aby być szczęśliwym". Nagrodzone prace można oglądać w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

więcej

Urodziny Kotana Ozorków

2013-06-07


Pierwszego czerwca minęła siódma rocznica powołania Stowarzyszenia Kultury Fizycznej pod nazwą Klub Piłkarski Kotan Ozorków. Klub, biorący udział w rozgrywkach organizowanych przez PZPN, został założony przez pracowników, absolwentów programu terapeutycznego oraz pensjonariuszy Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego MONAR w Łodzi.

więcej

Młodzi zbuntowani wybierają życie bez narkotyków

2013-06-06


W Łęcznej (woj. lubelskie) rozstrzygnięty został propagujący profilaktykę uzależnień konkurs plastyczny pod hasłem „My - młodzi zbuntowani - wybieramy życie bez narkotyków”. Jednym z jego współorganizatorów była miejscowa Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna Stowarzyszenia MONAR.

więcej

Wiosenne starty monarowskich biegaczy

2013-06-05


W kwietniu 80 reprezentantów ośrodków MONARU pobiegło w Crossie Straceńców zorganizowanym w Głogowie. Kolejną imprezą z udziałem naszych długodystansowców był wrocławski Bieg dla Maćka, a w planach jeszcze start w Brzegu oraz I Nocny Wrocław Półmaraton.

więcej

Wywiad z Bolesławem Samerytem w portalu natemat.pl

2013-06-04


Kierownik warszawskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Kijowskiej opowiada w rozmowie z portalem o współczesnych obliczach bezdomności. Bolesław Sameryt zwraca szczególną uwagę na ekonomiczne przyczyny tego zjawiska, które wskazują na możliwy wzrost liczby osób bezdomnych w niedalekiej przyszłości.

więcej

Żegnamy Cię Marysiu

2013-06-03


Z ogromnym smutkiem informujemy, że po długich zmaganiach z chorobą zmarła Marysia Literska. Z MONAREM związana była od 2001 r., prowadziła m.in. zajęcia z artterapii w Wielkopolskim Centrum Pomocy Bliźniemu. Zawsze wesoła, pełna niespożytej energii, życzliwa i pomocna - taka pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

więcej

Udana współpraca z Bankami Żywności

2013-05-24


Federacja Polskich Banków Żywności i Bank Żywności SOS w Warszawie zorganizowały 23 maja konferencję "Razem dla Warszawy, razem dla Mazowsza". Nasze stowarzyszenie reprezentował Robert Starzyński, sekretarz Zarządu Głównego, który opowiedział o współpracy MONARU z Bankami Żywności.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011