Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Konkurs plastyczny dla młodzieży szkolnej

2013-04-11


"Nie musisz się wspomagać, aby być szczęśliwym" - to tytuł ogłoszonego przez MONAR konkursu dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgizmnazjalnych. Prace konkursowe, wykonane dowolną, trwałą i płaską techniką (malarstwo, rysunek, grafika, itp. lub komiks) przyjmuje do 10 maja warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT.

więcej

Przy świątecznym stole dla nikogo nie zabrakło miejsca

2013-04-02


W placówkach Stowarzyszenia MONAR Wielkanoc świętowano nie tylko w gronie podopiecznych. Zaproszone zostały także osoby bezdomne i potrzebujące pomocy, które na co dzień nie korzystają z naszego wsparcia. W Domu Odzyskanych dla Życia MONAR-MARKOT w Grzędach Wielkanoc obchodziło w tym roku razem blisko 50 osób.

więcej

Dolnośląskie. Nie straszny im mróz i trudna trasa półmaratonu

2013-03-28


Liczna reprezentacja MONARU wzięła udział w zorganizowanym 23 marca w Sobótce VI Artresan Active Półmaratonie Ślężańskim. Trudna trasa nie była jedynym wyzwaniem dla biegaczy - we znaki dał im się także mróz. W biegu wzięło udział blisko trzy tysiące osób, wśród nich byli m.in. reprezentanci naszych ośrodków w Graczach na Opolszczyźnie i we Wrocławiu.

więcej

Miesięcznik Remedium o szkolnej profilaktyce MONARU

2013-03-27


Od początku bieżącego roku w gimnazjach w Warszawie i okolicznych miejscowościach Stowarzyszenie MONAR wraz z partnerami pilotażowo wdraża projekt profilaktyczny adresowany do młodzieży w wieku 13–14 lat, ich rodziców i nauczycieli. W marcowym numerze miesięcznika "Remedium" znalazł się obszerny opis projektu.

więcej

Jak gospodarować pieniędzmi i nie wpaść w długi

2013-03-26


Rozpoczęła się druga edycja projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”. W trakcie trwających 18 godzin warsztatów osoby wychodzące z uzależnienia i bezdomności będą uczyły się m.in. planowania budżetu, korzystania z podstawowych usług bankowych oraz unikania spirali zadłużenia.

więcej

Projekt GSWB. Partnerstwo Radom z wizytą w Gdańsku

2013-03-21


Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Caritas Diecezji Radomskiej oraz MONARU przez trzy dni odwiedzali pomorskie placówki prowadzone przez organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe biorące udział w projekcie 1.18 PO KL "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń.

więcej

Zostań mecenasem artterapii

2013-03-15


Wolontariusz współpracujący z ośrodkiem MONARU w Babigoszczy chce zorganizować dla pacjentów ośrodka warsztaty artystyczne przy wykorzystaniu technik stosowanych w pracach typu street art i graffiti. W zakupie potrzebnych materiałów pomaga mu portal wspieram.to. Za pośrednictwem tego serwisu można wesprzeć projekt.

więcej

Kierownicy placówek MONARU z całej Polski w Warszawie

2013-03-13


W stołecznym Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT odbyła się w pierwszej połowie marca seria spotkań z udziałem przedstawicieli społeczności terapeutycznych oraz kierowników poradni,  ośrodków rehabilitacyjnych i placówek dla osób bezdomnych. Omawiano m.in. propozycje nowości programowych w działalności stowarzyszenia.

więcej

Profilaktyczny projekt MONARU na łamach Remedium

2013-02-26


W lutowym numerze miesięcznika "Remedium" można znaleźć artykuł na temat badań, dotyczących szkolnych programów profilaktycznych adresowanych do gimnazjalistów. Badania stanowiły jeden z etapów opracowanego i wdrażanego przez MONAR pilotażowego programu profilaktycznego dla klas I–II gimnazjów, z modułami dla nauczycieli i rodziców.

więcej

Szwedzcy goście w Centrum Pomocy Bliźniemu

2013-02-20


Przedstawiciele samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z rejonu Sztokholmu odwiedzili warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Marywilskiej. Wizyta poświęcona była problematyce bezdomności. Szwedów interesowały polskie rozwiązania w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania temu zjawisku.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011