Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Podlaskie. Trwałe efekty projektu GSWB

2013-02-13


W Białymstoku osoby bezdomne mogą korzystać z wyremontowanej i dobrze wyposażonej ogrzewalni, prowadzonej przez  Stowarzyszenie "Ku Dobrej Nadziei". Modernizacja placówki została przeprowadzona w ramach projektu 1.18 PO KL "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". MONAR jest opiekunem merytorycznym Partnerstwa Lokalnego w Białymstoku.

więcej

Partnerstwo na rzecz szkolnej profilaktyki

2013-02-06


W Warszawie i podwarszawskich miejscowościach trwa wdrażanie pilotażowego programu szkolnej profilaktyki zachowań ryzykownych. Prace rozpoczęły się w 2012 r., gdy z inicjatywy Stowarzyszenia MONAR powołano partnerstwo, którego celem jest wdrażanie profesjonalnych rozwiązań z zakresu profilaktyki w szkołach.

więcej

Harasimowicz o programie przeciwdziałania narkomanii

2013-02-04


Ten program i jego zakres był konsultowany z organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy z niego zadowoleni, ponieważ miasto traktuje nas jako partnerów merytorycznych i docenia naszą rolę - powiedział portalowi NGO.pl terapeuta MONARU i przewodniczący warszawskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przeciwdziałania Narkomanii i HIV/AIDS.

więcej

Onet: Kaczor nigdy nie opuszcza festiwali

2013-01-30


Popularny portal przedstawia sylwetkę Andrzeja, szerzej znanego jako Kaczor - mieszkańca ośrodka MONARU w Nowolipsku. Bohater artykułu w wyniku zażywania narkotyków stał się niepełnosprawny, ale dzięki terapii w MONARZE wygrał z nałogiem i mimo trudności z poruszaniem się regularnie jeździ na rockowe festiwale. Jego zdjęcie zostało jedną z koncertowych fotografii roku Onetu.

więcej

Białystok. Pielęgniarska opieka długoterminowa w ramach GSWB

2013-01-29


Pilotażowy Standard Zdrowia - Pielęgniarska Opieka Długoterminowa Domowa w Domu dla Bezdomnych i Noclegowni Caritas Archidiecezji Białostockiej - realizowany w ramach Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności, pozwala na objęcie specjalistyczną opieką medyczną osób przebywających  w placówce, które nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego.

więcej

MONAR członkiem EURAD

2013-01-28


Stowarzyszenie MONAR zostało członkiem EURAD, antynarkotykowej organizacji z siedzibą w Brukseli. EURAD, czyli Europa Przeciw Narkotykom (Europe Against Drugs), współpracuje z ONZ, prowadzi antynarkotykowe kampanie społeczne, nawiązuje współpracę z władzami różnych szczebli i nagłaśnia zagrożenia związane zarówno z zażywaniem narkotyków, jak i z liberalną polityką wobec nich.

więcej

Warszawskie placówki MONARU po remontach

2013-01-24


Dla stołecznego MONARU rok 2012 był rokiem gruntownych remontów. Menadżerskie talenty kierowników i zaangażowanie pracowników sprawiły, że niektóre placówki przeszły prawdziwą metamorfozę. Największe zmiany zaszły w Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej i w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR na Ochocie.

więcej

Warszawa. Podziękowania dla wolontariuszy

2013-01-23


W Praskim Centrum Pomocy Bliźniemu podziękowania od władz MONARU odebrali wolontariusze pracujący w ogrzewalni przy ul. Kijowskiej, gdzie osoby bezdomne mogą w ciągu dnia ogrzać się, napić gorącej herbaty i zjeść ciepły posiłek. Dotacja na prowadzenie ogrzewalni nie pokrywa wszystkich kosztów jej funkcjonowania, dlatego pomoc wolontariuszy jest bezcenna.

więcej

Zimowe pogotowie MONARU 2012/2013

2013-01-17


Jak co roku w sezonie zimowym MONAR zwiększa liczbę miejsc w placówkach dla osób bezdomnych na terenie całej Polski. Takich placówek, różnego typu (schroniska, domy dla samotnych matek z dziećmi, specjalistyczne ośrodki dla osób starszych) nasze stowarzyszenie prowadzi blisko 50.

więcej

Projekt GSWB. Konferencja Partnerstwa Lokalnego w Radomiu

2013-01-15


W siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej zaprezentowano 28 grudnia 2012 r. główne założenia projektu „Radom - siła w partnerstwie” oraz działania prowadzone przez lokalnych partnerów w ramach opracowania standardów partnerstwa lokalnego, pracy socjalnej i streetworkingu.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011