Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Głos Wielkopolski. Rozmowa z Markiem Stefaniakiem

2012-12-03


Społeczności, które kiedyś były wrogo nastawione do ośrodków dla zakażonych wirusem HIV, dziś są z tymi ośrodkami i jego mieszkańcami zaprzyjaźnione. Taka przyjaźń to nawet więcej niż tolerancja - powiedział dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w wywiadzie zamieszczonym z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

więcej

Legnica. W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań profilaktycznych

2012-11-26


Legnicka Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR bierze udział w projekcie „Profilaktyka problemowa”, którego celem jest opracowanie modelu profilaktyczno-terapeutycznego dla młodzieży z gminy Legnica w wieku 15-19 lat. Choć projekt ma zasięg lokalny, to wypracowane w trakcie jego realizacji rozwiązania mogą posłużyć także innym.

więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

2012-11-21


W warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Robert Starzyński, dyrektor CPB, przekazał podziękowania i dyplomy pracownikom socjalnym MONARU oraz organizacji i instytucji współpracujących z naszym stowarzyszeniem w zakresie pomocy osobom bezdomnym.

więcej

Zaśpiewają z siostrami Przybysz

2012-11-15


Warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT zaprasza na koncert kończący cykl warsztatów "Nasz głos w świecie" realizowanych we współpracy z Urzędem m. st. Warszawy dla mieszkańców Białołęki. Koncert odbędzie się w niedzielę 25 listopada w kaplicy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Klasyków 21/23, (Warszawa Płudy), pocz. o godz. 18.00.

więcej

Konstancin-Jeziorna. Naukowcy i praktycy o narkotykach

2012-11-09


I Ogólnopolska Konferencja „Narkotyki - Narkomania. Polityka, Nauka i Praktyka”, zorganizowana w dniach 6-8 listopada przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, zgromadziła specjalistów różnych dziedzin, spotykających się w swojej pracy z problemem narkomanii. Byli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości,  świata nauki oraz terapeuci, wśród których liczną reprezentację miał MONAR.

więcej

Autorzy Modelu GSWB czekają na opinie

2012-11-06


W naszej internetowej czytelni dostępna jest robocza wersja publikacji pt. "Model Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności", opracowanej w ramach realizacji projektu systemowego 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. MONAR jest jednym z partnerów w tym projekcie, a autorzy publikacji czekają na opinie i uwagi na temat materiału.

więcej

Marek Kotański we wspomnieniach Damiana Damięckiego

2012-10-26


Ilekroć spotykam się z pytaniem kiedy w Marku zrodził się ten odruch pomocy, to przypominam sobie jak w drodze do szkoły przechodziliśmy obok kościoła św. Stanisława Kostki. Stała tam żebraczka ze swoim wózkiem pełnym szpargałów. Za każdym razem mijając ją oddawaliśmy jej swoje śniadania. O Marku Kotańskim, koledze ze szkolnych lat, opowiada aktor Damian Damięcki.

więcej

Prawne konsekwencje posiadania narkotyków

2012-10-25


W redakcji Gazety Wyborczej odbyła się 24 października debata pt. „Narkotyki: koniec wojny?”, poświęcona skuteczności prawa dotyczącego narkotyków. W jednym z paneli dyskusyjnych wystąpił łódzki terapeuta MONARU Marek Grondas, który ocenił obowiązujące i proponowane rozwiązania prawne.

więcej

Streetworking bez tajemnic

2012-10-24


Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności wydało „Podręcznik streetworkera bezdomności”. Publikacja powstała w wyniku prac nad modelem Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności, w których uczestniczy MONAR, a wśród jej autorów znalazła się Aleksandra Łukasiewicz, kierująca programem streetworkerskim w warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT.

więcej

Dzień dobry TVN o Marku Kotańskim i Głoskowie

2012-10-16


Popularny poranny program przypomniał postać i dorobek Marka Kotańskiego. Gościem wydania "Dzień dobry TVN" w niedzielę 14 października była Elżbieta Zielińska, kierowniczka ośrodka MONARU w Głoskowie, która wspominała współpracę z Markiem Kotańskim.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011