Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Mirosław Dembiński nagrodzony za film o MONARZE

2012-10-16


Najnowszy film w reżyserii Mirosława Dembińskiego „Dzieci Kotana” otrzymał Złotą Rybę - Grand Prix 10. Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End organizowanego w Rzeszowie. Jego bohaterami są Bogusia i Adam Bączkowscy, liderzy ośrodka MONARU w Nowolipsku.

więcej

Przywrócić społeczeństwu - konferencja w Poznaniu

2012-10-15


Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT uczciło dwa jubileusze: swoje 15-lecie i 35-lecie MONARU oraz 10. rocznicę śmierci Marka Kotańskiego, organizując 10 października 2012 r. konferencję "Przywrócić społeczeństwu - w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Marek i Jego dzieło." O współczesnych problemach polityki społecznej dyskutowali fachowcy MONARU i goście.

więcej

Urodziny MONARU

2012-10-15


15 października to symboliczne urodziny naszego stowarzyszenia. W 1978 r. od przeprowadzki Marka Kotańskiego wraz z częścią kadry i pacjentów ze szpitala w Garwolinie do opuszczonego dworku w Głoskowie rozpoczęła się historia MONARU. W tym dniu wszystkim członkom, pracownikom i przyjaciołom stowarzyszenia życzymy niegasnącej wiary w człowieka i zapału do kontynuowania dzieła zapoczątkowanego przed 34 laty w Głoskowie.

więcej

Opolskie. Polacy i Czesi wobec przestępczości narkotykowej

2012-10-11


Eksperci MONARU wzięli udział w seminarium zorganizowanym w dniach 8-9 września w Jarnołtówku, w ramach projektu „Zapobieganie i zwalczanie przestępczości narkotykowej - współpraca transgraniczna”. Nasi terapeuci poprowadzili warsztaty dla uczestników seminarium, gościli też specjalistów z Czech w ośrodku rehabilitacyjno-readaptacyjnym w Graczach.

więcej

GSWB. Wizyta studyjna na Kielecczyźnie

2012-10-03


Przedstawiciele Partnerstwa Lokalnego z Radomia, którego opiekunem w ramach Zadania 4. (opracowanie Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności) projektu 1.18 POKL „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” jest przedstawiciel MONARU, odwiedzili szereg placówek zajmujących się pomocą społeczną w Kielcach i innych miejscowościach regionu.

więcej

Warszawa. MONAR w Mieście Miłosierdzia

2012-10-01


Podczas imprezy zorganizowanej 30 września na Placu Piłsudskiego przez Centrum Myśli Jana Pawła II zaprezentowało się blisko 50 organizacji charytatywnych. MONAR przedstawił swoją ofertę pomocy dla osób uzależnionych i bezdomnych w wyjątkowy sposób. Warszawiacy mogli ją zobaczyć, posłuchać jej, dotknąć, a nawet posmakować.

więcej

Bydgoszcz. Rocznica poruszającego happeningu

2012-09-25


Mija 27 lat od kiedy związany z bydgoskim MONAREM Teatr Czystych Serc przedstawił wstrząsający spektakl uliczny "Śmierć narkomanki". Wydarzenie zarejestrował na zdjęciach Tytus Żmijewski. Widzami byli przechodnie na Placu Wolności, którzy myśleli, że uczestniczą w prawdziwym dramacie. W roku 1985, po przedawkowaniu polskiej heroiny, zmarło w Bydgoszczy 12 osób.

więcej

Monarowska młodzież z harcerzami na leśnych szlakach

2012-09-24


Społeczność ośrodka MONARU w Wyszkowie wzięła udział w turystycznej imprezie Złaz Liwiec 2012 zorganizowanej na początku września przez klub przyrodniczo-turystyczny Leśna Szkoła, harcerzy z dawnej 41. WDH Watra, Fundację rower.com i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Wiatrak - w ramach projektu „Idź przez życie bez używek”.

więcej

Placówki MONARU celem wizyty specjalistów z Anglii

2012-09-21


Przedstawiciele brytyjskiej organizacji Phoenix Futures, pomagającej osobom uzależnionym od narkotyków i alkoholu, odwiedzili placówki MONARU w Warszawie i Wyszkowie. Wizyta pozwoliła gościom i gospodarzom na wymianę doświadczeń i porównanie modeli pracy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom w Polsce i Wielkiej Brytanii.

więcej

Niemcy zainteresowani doświadczeniami MONARU

2012-09-17


Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej w Warszawie odwiedzili 14 września goście z niemieckiego miasta Unna - wykładowcy akademiccy, politolodzy, psychologowie i aktywiści ekologiczni. Wizyta była częścią ich edukacyjnej podróży, w ramach której pogłębiali wiedzę na temat polskiej polityki, historii i rozwoju aglomeracji warszawskiej.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011