Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Wesołych Świąt Wielkanocnych

2016-03-24


Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, składa członkom, podopiecznym, pracownikom i sympatykom stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia. Niech te święta przyniosą wszystkim radość, spokój i wzajemną życzliwość.

więcej

Biuro Monaru nieczynne w dniu 25.03.2016

2016-03-22


Informujemy, że biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR w Warszawie przy ul. Nowolipki 9B będzie nieczynne w dniu 25 marca 2016 r. Przepraszamy za utrudnienia.

więcej

W ONZ o wadze terapii uzależnień

2016-03-21


Po raz 59 w Wiedniu ponad 1500 delegatów reprezentujących państwa członkowskie ONZ oraz organizacje pozarządowe i media zebrało się na sesji Komisji ds. Narkotyków (Commission on Narcotic Drugs), aby omówić rosnący światowy problem dotyczący środków psychoaktywnych. Stowarzyszenie Monar wraz z organizacjami partnerskimi (RUN, EURAD, World Federation Against Drugs, San Patrignano (Włochy), Stijena (Chorwacja), Towards Recovery (Wielka Brytania), RIO (Norwegia) promowało terapeutyczne podejście do uzależnienia bazujące na idei całkowitego powrotu do zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie (recovery apprach):

więcej

Msza za duszę zmarłego Jarosłwa Kosińskiego

2016-03-16


Msza za duszę zmarłego Jarosława Kosińskiego odbędzie się w dniu 19.03.2016 o godzinie 11.30 w Kościele Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej 174.
Uroczystość pogrzebowa na Cmentarzu Skowronia Góra (w pobliżu kościoła).

więcej

Zmarł Jarek Kosiński

2016-03-12


Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu 11.03.2016 po długiej chorobie zmarł Jarek Kosiński - charyzmatyczny lider, wybitny terapeuta, mądry, wrażliwy człowiek, wspaniały przyjaciel. Ze Stowarzyszeniem Monar związany od 1984 roku. Pracował z młodzieżą i osobami dorosłymi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych w Ośrodkach Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Milejowicach i Wrocławiu.

więcej

Dał siebie innym

2016-03-11


Dziś mija 74 rocznica urodzin Marka Kotańskiego - psychologa, terapeuty, twórcy i lidera MONARU - ruchu społecznego, a następnie stowarzyszenia, pomagającego osobom uzależnionym, chorym, bezdomnym. Społecznika wyznaczającego nowe kierunki w przeciwdziałaniu najbardziej palącym problemom.

więcej

Paka Dla Dzieciaka już po raz V!

2016-03-07


Stowarzyszenie Monar Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Markot w Gościejewie organizuje po raz V świąteczną akcję "Paka dla dzieciaka". Akcja ma na celu przeprowadzenie zbiórek słodyczy i nowych zabawek,  które w paczkach świątecznych zostaną przekazane około 400 dzieciom z najuboższych rodzin z Gminy Rogoźno.

więcej

Europejskie Innowacje Społeczne

2016-03-01


W dniach 23-26.02.2016 MONAR reprezentowany był na  zakończeniu i podsumowaniu Europejskiego Konkursu Na Innowacje Społeczne 2015 przez Agnieszkę Grzelka i Sandrę Korpal. Spotkanie miało miejsce w Amsterdamie, w Holandii. Wzięli w nim udział: Marijke Shahsavari- Jansen – Doradca Rady Miasta Amsterdam, Tatiana Glad – Impact Hub Amsterdam, Ellen Oetelmans – City of Amsterdam, Sławomir Tokarski- Komisja Europejska, finaliści kończącej się edycji konkursu oraz specjaliści dziedziny przedsiębiorczości społecznej. Celem konkursu było znalezienie osób i organizacji mających przedsiębiorcze i nowatorskie pomysły oraz wsparcie najlepszych z nich w ich transformacji w konkretne projekty i rzeczywiste przedsięwzięcia.

więcej

Zapytanie ofertowe - Monar Lipianka

2016-02-17


Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym dotyczącym zamówienia na przeprowadzenie remontu części budynku parterowego w oparciu o projekt zmiany sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku parterowym byłej agregatowni z adaptacją istniejących pomieszczeń na warsztat terapeutyczno – gospodarczy w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Lipiance.          Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie MONAR nie dokonało wyboru żadnej z ofert złożonych na zapytanie ofertowe nr 1/2016

więcej

Zima, las, noc. II-ga edycja Księżycowego Crossu.

2016-02-16


W ubiegłą sobotę 13.02.2016 w Ozorkowie koło Łodzi odbył się Księżycowy Cross – bieg organizowany  przez miejscowy Ośrodek MONAR-u. Startujący mieli do pokonania dystans 10 lub 21 kilometrów.  Na każdym z tych dystansów odbyła się również konkurencja nordic  walking.  Dodatkowym, utrudniającym czynnikiem był fakt, iż  bieg odbywał  się … po zmroku.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011