Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Bieg pamięci Marka Kotańskiego

2012-07-13


Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w warszawskim biegu na 10 km, który będzie częścią obchodów 10. rocznicy śmierci twórcy MONARU. V Praska Dycha pamięci Marka Kotańskiego odbędzie się 19 sierpnia w Parku Skaryszewskim. Uwaga: biegacze z ośrodków MONARU proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń do Biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR.

więcej

Kapituła Miecza Kotana czeka na zgłoszenia kandydatur

2012-07-10


Podczas obchodów 10. rocznicy śmierci Marka Kotańskiego 19 sierpnia br. odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody Miecz Kotana. Nagroda ma postać miecza wykonanego ręcznie z metalu, autorem projektu jest Adam Bączkowski. Do każdego z egzemplarzy dołączony jest certyfikat.

więcej

Podsumowanie szkoleń z edukacji ekonomicznej

2012-07-02


W czterech placówkach MONARU zakończyły się warsztaty prowadzone w ramach projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego. Podsumowanie szkoleń odbyło się 29 czerwca w Warszawie.

więcej

Lubelskie. Współpraca MONARU z Aresztem Śledczym

2012-06-22


W Areszcie Śledczym w Lublinie zorganizowano warsztaty dla osadzonych. Na program zajęć złożyły się film tematyczny oraz ćwiczenia, które miały na celu zmotywowanie uczestników do podjęcia zmian w ich życiu oraz zapoczątkowanie procesu identyfikacji objawów uzależnienia. To kolejny efekt współpracy AŚ i Łęczyńskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii MONAR.

więcej

Warszawa. Spotkanie Rady Opiekuńczej w ośrodku MONARU

2012-06-21


Warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej było 20 czerwca miejscem spotkania Rady Opiekuńczej ds. Osób Bezdomnych przy Prezydencie m.st. Warszawy. Jednym z głównych tematów czerwcowego posiedzenia było planowane uruchomienie w Warszawie ośrodka dla bezdomnych kobiet.

więcej

Jolanta Łazuga-Koczurowska w rozmowie z Rzeczpospolitą

2012-06-18


Rodzice, których dzieci zetknęły się z problemem uzależnienia od narkotyków, nie są zadowoleni z tego, że tyle miejsca poświęca się w mediach marihuanie - powiedziała Jolanta Łazuga-Koczurowska w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. Przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU mówiła też o zagrożeniach dla młodzieży, związanych z lansowaniem pozornej wolności.

więcej

Podsumowanie Roku Szkoły z Pasją

2012-06-15


MONAR był jedną z 15 organizacji pozarządowych, które odebrały od minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas podziękowania za zaangażowanie w Rok Szkoły z Pasją, serce i dążenie do ulepszania polskiej szkoły. Podsumowanie Roku Szkoły z Pasją odbyło się 13 czerwca.

więcej

Antynarkotykowy telefon na Euro 2012

2012-05-31


W związku z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii uruchamia specjalny telefon interwencyjny. Pod numerem +48 801 199 990 będzie można uzyskać informacje na temat przepisów prawa oraz problemu narkotykowego.

więcej

Model Działań Systemowych pomoże świetlicom środowiskowym

2012-05-29


NZOZ MONAR w Łodzi z filią w Ozorkowie realizuje projekt, którego celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu wśród młodzieży. Chodzi o zapewnienie nastolatkom oferty obejmującej nie tylko spędzanie wolnego czasu, ale i pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych i poszukiwaniu pracy.

więcej

Gorzowscy terapeuci MONARU o uzależnieniu młodzieży

2012-05-28


Lubuskie wydanie Gazety Wyborczej porusza problem inicjacji narkotykowej coraz młodszych nastolatków. Gazeta przytacza wypowiedzi pracowników Ośrodka Profilaktyki i Wczesnej Terapii MONAR w Gorzowie Wielkopolskim, zachęcających rodziców do przełamywania bariery wstydu i zgłaszania się do specjalistów z dziećmi zażywającymi substancje psychoaktywne.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011