Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Wszyscy czekali na spotkania z Kotańskim

2012-04-04


Był człowiekiem o niezwykłej osobowości i charyzmie. Myślę, że na każdym robił takie wrażenie, że chciało się być gdzieś blisko niego, ale pracować z nim nie było łatwo - założyciela MONARU wspomina Elżbieta Zielińska, która dziś kieruje pierwszym ośrodkiem założonym przez Marka Kotańskiego w 1978 r. w Głoskowie.

więcej

Powstał podręcznik do edukacji ekonomicznej w MONARZE

2012-04-03


W ramach projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”, realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego, powstał komplet materiałów szkoleniowych, który będzie wykorzystywany w ośrodkach MONARU. Jego głównym autorem jest doświadczony terapeuta Bogusław Włodawiec.

więcej

Sukces młodych piłkarzy na zawodach w Warszawie

2012-04-02


Grający w barwach FC Monar Zieliniec zawodnicy z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie zajęli trzecie miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej im. Kazimierza Deyny. Królem strzelców turnieju został Jakub Matusiak z FC Monar.

więcej

Zawodnicy z Graczy na trasie biegu w Sobótce

2012-03-30


Udziałem w Półmaratonie Ślężańskim rozpoczęli tegoroczny sezon biegowy zawodnicy z ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego MONARU w Graczach na Opolszczyźnie. W największym na Dolnym Śląsku biegu, zorganizowanym 24 marca, wzięli udział pacjenci, absolwenci i kierownik placówki.

więcej

Warszawa. Zmiany w ośrodku przy Marywilskiej

2012-03-21


W warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu trwają prace modernizacyjne. Obejmują wyburzenie części obiektów, remont innych, a także wzniesienie nowych. Roboty są prowadzone wokół istniejących budynków i we wnętrzach. Wśród zaplanowanych inwestycji jest m.in. budowa nowej siedziby NZOZ-u.

więcej

Program wczesnej interwencji w Płocku

2012-03-12


Płocki Punkt Konsultacyjny MONARU rozpoczyna realizację programu "FreD goes net", przeznaczonego dla młodych ludzi, którzy pod wpływem narkotyków, lub alkoholu weszli w kolizję z prawem. O działaniach płockiego MONARU informuje Gazeta Wyborcza.

więcej

Jaką chcemy mieć starość? Konferencja w Warszawie

2012-03-08


Kancelaria Prezydenta oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowały 7 marca konferencję pt. „Zwiększanie aktywności osób starszych oraz solidarność międzypokoleniowa, podejście zintegrowane”. Nasze stowarzyszenie reprezentował Robert Starzyński, sekretarz Zarządu Głównego.

więcej

Kotański chciał budzić w ludziach dobro

2012-03-02


Był skuteczny, potrafił dopiąć celu. Wyrzucali go drzwiami, to wchodził oknem. A tym celem była zawsze pomoc człowiekowi - Marka Kotańskiego wspomina Henryk Kusa, zastępca dyrektora Izby Chorych działającej na terenie warszawskiego Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej.

więcej

Wielkopolskie. Grają pod patronatem MONARU

2012-02-28


FC Monar Zieliniec - tak nazywa się drużyna założona przez młodych miłośników futbolu, przy wsparciu Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-Markot w Zielińcu. Odnosi pierwsze sukscesy w gminnej lidze, ale najważniejsze, że zapewnia młodym ludziom możliwość pożytecznego spędzenia czasu.

więcej

Streetworkerzy MONARU w programie TVN Uwaga!

2012-02-27


Ekipa popularnego magazynu reporterskiego towarzyszyła naszym streetworkerom, patrolującym rejony Warszawy, w których zamieszkują bezdomni. Streetworkerskie patrole sprawdzają, czy osoby mieszkające w kanałach i pustostanach nie potrzebują pomocy; zachęcają bezdomnych do skorzystania z oferty readaptacyjnej ośrodków, informują o innych możliwościach uzyskania wsparcia.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011