Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Oferta profilaktyczna dla szkół i innych placówek

2012-01-17


Profilaktyka uzależnień zawsze odgrywała ważną rolę w działaniach MONARU. Można wręcz powiedzieć, że właśnie z profilaktyki, z podjętej przez samą młodzież inicjatywy zapobiegania narkomanii, wyrósł ruch społeczny, który następnie przekształcił się w stowarzyszenie. W roku 2012, nawiązując do najlepszych tradycji MONARU, zapraszamy do korzystania z naszej oferty profilaktycznej.

więcej

Nowy dyrektor ośrodka przy ul. Marywilskiej

2012-01-12


Robert Starzyński (na zdjęciu) zastąpił Roberta Zielińskiego na stanowisku dyrektora warszawskiego Centrum Pomocy Bliźniemu. Zmiana podyktowana jest koniecznością reorganizacji i modernizacji tego największego w Warszawie ośrodka dla osób bezdomnych.

więcej

MONAR i NBP na rzecz edukacji ekonomicznej

2011-12-22


„ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania” - to tytuł projektu edukacyjnego, adresowanego do kadry i podopiecznych wybranych placówek MONARU, który zostanie zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Umowa w tej sprawie została podpisana 19 grudnia.

więcej

Łódzkie. Nagrodzony za przeciwdziałanie bezdomności

2011-12-15


Działalność Marka Popieleckiego, dyrektora Bełchatowskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, została wyróżniona przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej tytułem Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy 2011. Ministerstwo przyznało wyróżnienia podmiotom i osobom indywidualnym, specjalizującym się w różnych dziedzinach aktywnej pomocy.

więcej

Poznań. Pasja jest lepsza od narkotyków

2011-12-12


„Jarasz się?” - pod takim hasłem poznańska Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR zorganizowała 9 grudnia happening na Placu Wolności i w jego okolicach. Akcja była częścią kampanii „Energia młodych przeciwko narkotykom i dopalaczom”, realizowanej przez naszą placówkę we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

więcej

Młodzieżowe Mikołajki w Gdańsku

2011-12-07


W gdańskim ośrodku MONARU dla dzieci i młodzieży (w Matarni) odbyła się 6 grudnia mikołajkowa impreza, zorganizowana w ramach integracyjnego projektu, który finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Wspólnie bawili się podopieczni ośrodka oraz uczniowie z zaprzyjaźnionego gimnazjum.

więcej

MONAR wobec współczesnych wyzwań

2011-12-02


Szeroka reprezentacja naszego stowarzyszenia wzięła udział w XVIII Konferencji „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”, zorganizowanej w dniach 1 - 2 grudnia w Warszawie. Podczas sesji tematycznych i dyskusji panelowej zaprezentowane zostało stanowisko MONARU wobec współczesnych wyzwań polityki narkotykowej.

więcej

Światowy Dzień AIDS

2011-12-01


1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.  W tym dniu otwarty będzie dodatkowo, poza zwykłymi godzinami pracy, Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Częstochowie, w którym można bezpłatnie i anonimowo wykonać badania w kierunku HIV. Zainteresowanych zapraszamy do poradni MONARU przy Al. Wolności 44/19 w Częstochowie, w godz. 14 - 20.

więcej

Profilaktyka oparta na wartościach

2011-11-22


Z ośrodków, poradni i punktów konsultacyjnych MONARU działających w różnych miastach Polski przyjechali do Warszawy specjaliści w dziedzinie profilaktyki uzależnień. Celem spotkania zorganizowanego 18 listopada, było przygotowanie kadry do wdrożenia jednolitego programu profilaktycznego, wykorzystującego doświadczenia placówek, które realizują obecnie własne programy autorskie.

więcej

Zostań wolontariuszem i pracuj jako streetworker

2011-11-21


Stowarzyszenie MONAR ogłasza nabór wolontariuszy do udziału w programie streetworkingu, realizowanym w Warszawie. Osoby wyłonione w ramach naboru przejdą szkolenie i będą miały okazję zdobyć cenne doświadczenia pracując z bezdomnymi na ulicach, metodą uznawaną za jeden ze współczesnych standardów pracy socjalnej.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011