Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

MONAR rozpoczyna zimową akcję pomocy bezdomnym

2011-11-19


Zwiększenie liczby miejsc w placówkach, uliczne patrole z pomocą dla osób bezdomnych i zbiórka zimowej odzieży - to działania MONARU zaplanowane z myślą o nadchodzącej zimie. W tym wyjątkowo trudnym dla bezdomnych czasie chcemy również zwrócić uwagę Polaków na problem bezdomności i zachęcić ich do pomocy. Zimowej akcji towarzyszy hasło "Bezdomność to nie wybór".

więcej

Zachodniopomorskie. Nowy spektakl zespołu z Grabowa

2011-11-18


Grupa teatralna działająca w ośrodku rehabilitacyjno-readaptacyjnym MONARU w Grabowie przygotowała premierę na podstawie „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl wystawiono w kościele w Łobzie. Zespół teatralny nie jest jedyną grupą artystyczną działającą w Grabowie. Pacjenci ośrodka uczestniczą również w zajęciach kabaretowych, fotograficznych i plastycznych.

więcej

Europejskie staże w ramach projektu ECEtt

2011-11-14


ECEtt, czyli „Europejskie Partnerstwo na Rzecz Edukacji: Uczenie się poprzez podróże” to inicjatywa organizacji Trempoline, która prowadzi w Belgii ośrodek dla osób uzależnionych, w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. MONAR jest partnerem w tym międzynarodowym projekcie pozwalającym na odbywanie zagranicznych staży przedstawicielom organizacji pracujących tą metodą.

więcej

Warszawa. Konsultacje służb miejskich i NGO

2011-11-07


Kierownicy stołecznych placówek MONAR-MARKOT i przedstawiciele Biura Zarządu Głównego wzięli udział w zorganizowanym przez Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy spotkaniu, poświęconym przygotowaniom do zimowej akcji pomocy osobom bezdomnym. Omówiono najważniejsze kwestie związane z koordynacją pracy poszczególnych służb i organizacji pomagających bezdomnym.

więcej

Zmarł ceniony organizator i wychowawca

2011-11-03


Środowisko MONARU z głębokim smutkiem przyjęło informację o śmierci Tomasza Balińskiego, dyrektora Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Klizinie. Wieloletni pracownik naszego stowarzyszenia dał się poznać jako świetny gospodarz ośrodka, którym kierował i - przede wszystkim - wrażliwy człowiek wielkiego serca.

więcej

Francuscy goście w Głoskowie

2011-10-28


Stowarzyszenie Korczaka we Francji zajmuje się działalnością edukacyjno-wychowawczą. Jego przedstawiciele odwiedzili 27 października działający od 1978 r. pierwszy ośrodek MONARU, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem społeczności terapeutycznej. Współorganizatorem wizyty była Fundacja Zielone Domy.

więcej

Na górskich szlakach i na trasie maratonu

2011-10-24


Aktywnie spędzają jesień pacjenci i kadra ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego MONARU w Graczach na Opolszczyźnie. W połowie października 10-osobowa grupa wyjechała na kilkudniową wędrówkę po Tatrach. Sześcioosobowa reprezentacja placówki wzięła udział w 12. Poznań Maratonie, a kierownik i lider ośrodka zdobył  niedawno najwyższy szczyt Austrii.

więcej

Warszawa. Streetworkerzy na ulicach Śródmieścia

2011-10-21


Choć dni bywają jeszcze ciepłe, nocą temperatura spada już poniżej zera, co stanowi zagrożenie dla osób nocujących w nieogrzewanych pomieszczeniach, bądź wręcz na dworze. Do takich właśnie osób docierają z ofertą pomocy streetworkerzy MONARU. Program streetworkingu jest realizowany we współpracy z Dzielnicą Śródmieście.

więcej

Zmiana adresu siedziby MONARU

2011-10-20


Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR uprzejmie informuje, że 7 października 2011 roku została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym zmiana adresu siedziby Stowarzyszenia MONAR. Nowy adres siedziby to dotychczasowy adres korespondencyjny: ul. Nowolipki 9 B, 00-151 Warszawa.

więcej

Przeciwdziałanie ubóstwu wyzwaniem dla Europy

2011-10-19


W Krakowie odbyła się w dniach 17-18 października Pierwsza Doroczna Konwencja Europejskiej Platformy Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu. Zgromadziła m.in. przedstawicieli władz, naukowców i działaczy organizacji pozarządowych. Nasze stowarzyszenie reprezentował Robert Starzyński, sekretarz Zarządu Głównego.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011