Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Inauguracja Roku Szkoły z Pasją

2011-08-29


MONAR jest jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego w sprawie powołania koalicji na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów. Dokument został podpisany 25 sierpnia w Gdańsku, w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją.

więcej

Monarowisko oczami uczestników

2011-08-25


Skandowali nazwy macierzystych ośrodków przy akompaniamencie bębnów i oklasków, niczym kibice przed finałem mistrzostw świata. Każda społeczność czymś się wyróżniała. Nowolipsk wymachiwał dziesiątkami kolorowych wiatraczków i wstążek, pacjenci z Wyszkowa w zbrojach rycerskich unosili ku niebu miecze, Suchy Jar z Krakowa szedł w koszulkach z hasłem "Nigdy się nie poddawaj".

więcej

Jolanta Łazuga-Koczurowska dla Newsweeka

2011-08-23


W artykule "Narkotyki do sklepów" (Newsweek, 22 sierpnia 2011 r.) Radosław Omachel przekonuje do pomysłu legalizacji narkotyków. Kontrargumenty przedstawia Jolanta Łazuga-Koczurowska, przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR.

więcej

Minister i parlamentarzyści gośćmi MONARU

2011-08-17


Posłowie Iwona Guzowska i Paweł Suski oraz minister Bartosz Arłukowicz, pełnomocnik premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu spotkali się 15 sierpnia z uczestnikami tegorocznego Monarowiska. Dyskutowali z nimi m.in. o problemach, z jakimi borykają się organizacje pomagające osobom bezdomnym i o systemie pomocy osobom uzależnionym od narkotyków.

więcej

Zachodniopomorskie. Monarowisko 2011, czyli razem lepiej

2011-08-16


W Zdbicach k. Wałcza odbyło się ogólnopolskie spotkanie społeczności terapeutycznych z ośrodków MONARU, a także członków i sympatyków stowarzyszenia. W dniach 14-15 sierpnia blisko 1000 osób reprezentujących ponad 30 placówek przedstawiało swój dorobek artystyczny, uczestniczyło w sportowej rywalizacji, dyskusjach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.

więcej

MONAR na Przystanku Woodstock

2011-08-07


Na 700 tys. osób szacują organizatorzy liczbę uczestników tegorocznego festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Reprezentacja MONARU, wraz z innymi przedstawicielami organizacji pozarządowych, powitała Woodstockowiczów na głównej scenie, towarzysząc Jurkowi Owsiakowi, który otworzył imprezę w czwartek, tuż po godz. 15. Nasi wolontariusze pozostali z bawiącą się młodzieżą do soboty.

więcej

Rymy i beaty z pozytywnym przesłaniem

2011-08-06


Chociaż Przystanek Woodstock to festiwal rockowy, nie zabrakło wśród jego uczestników chętnych do udziału w hip-hopowych warsztatach, na które zapraszał Martyn Jakubowski. Hip-hop to pasja Martyna, a zarazem ważny element zajęć, jakie nasz terapeuta prowadzi dla młodzieży wychodzącej z nałogu w ośrodku MONARU w Ozorkowie.

więcej

Narkotyki to niepotrzebna proteza

2011-08-05


Krzysztof Kuźnicki, filmowiec ze Szczecina, opowiada o pracy nad filmem o ośrodkach MONARU i o swoim najnowszym projekcie, realizowanym we współpracy z naszym stowarzyszeniem podczas XVII Przystanku Woodstock. To teatralno-filmowy performance, którego premiera zaplanowana jest na początek września.

więcej

Sekretarz MONARU w zespole kierowanym przez ministra

2011-07-28


Robert Starzyński wszedł w skład powołanego na posiedzeniu warszawskiej Rady Opiekuńczej zespołu, który zajmie się przygotowaniem propozycji legislacyjnych w zakresie podnoszenia standardów i finansowania działalności organizacji pozarządowych. Pracami zespołu pokieruje minister Bartosz Arłukowicz.

więcej

W języku migowym o MONARZE

2011-07-25


Podstawowe informacje o naszym stowarzyszeniu są już dostępne również w polskim języku migowym (PJM). Nasza strona jest tworzona tak, aby była dostępna także dla osób o specjalnych potrzebach w zakresie komunikacji. Aby ułatwić korzystanie z witryny osobom niedowidzącym, stosujemy trzy wielkości czcionek oraz wersję o wysokim kontraście.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011