Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Zapraszamy na Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą

2011-07-24


Hip-hopowy freestyle, teatralny performance, warsztaty bębniarskie i pokazy filmowe – to niektóre z atrakcji, jakie czekają na Woodstockowiczów, którzy zechcą podczas tegorocznego festiwalu odwiedzić namiot MONARU. Będziemy obecni na Przystanku Woodstock już po raz czwarty. Co roku staramy się dotrzeć do jak największej liczby uczestników ze swym antynarkotykowym przesłaniem.

więcej

Gdańsk. Muzyka i taniec pomagają w terapii

2011-07-24


Kadra gdańskiego ośrodka MONARU w swojej pracy z młodzieżą uzależnioną kładzie nacisk na rozbudzenie artystycznej wrażliwości pacjentów. To temat, który zainteresował redakcję Polskiego Radia dla zagranicy. Rozgłośnia wyemitowała reportaż o naszych terapeutach i ich podopiecznych.

więcej

Mazowieckie. Nowa oferta terapeutyczna

2011-07-23


Ośrodek MONARU w Budach Zosinych już wkrótce będzie przyjmował osoby uzależnione od środków psychoaktywnych na leczenie krótkoterminowe. - Istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu terapię, a prowadzących ją placówek wciąż jest niewiele. Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie profilu działalności - wyjaśnia Krzysztof Balcerek, kierownik ośrodka.

więcej

Łódzkie. Pomoc z Klizina dla poszkodowanych przez burze

2011-07-23


Nawałnice i wichury, które nawiedziły nasz kraj w ubiegłym tygodniu, spowodowały ogromne straty (ponad 150 zerwanych dachów i wiele innych zniszczeń)  w gminie Żarnów. Kierując się zwykłym ludzkim współczuciem, wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kodrębie, przekazaliśmy strażakom z gminy Żarnów dary rzeczowe.

więcej

Opolskie. Gazeta Wyborcza o ośrodku w Zbicku

2011-07-22


Kursy dla ludzi mieszkających i leczących się w ośrodku MONAR-u zorganizowało Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, a sfinansowała Unia Europejska. Projekt "Do wielkich osiągnięć przez trudności" dawał jego uczestnikom możliwość wzięcia udziału w kursach języka angielskiego, obsługi komputera, spawacza, operatora wózka widłowego - opolskie wydanie GW przedstawia efekty projektu, realizowanego w naszym ośrodku rehabilitacyjno-readaptacyjnym.

więcej

Warszawa. Licencjat za pracę o ośrodku przy Marywilskiej

2011-07-21


Resocjalizacja osób bezdomnych z uzależnieniem alkoholowym w Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT - to temat pracy licencjackiej, obronionej przez Piotra Kurasia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fragmenty opracowania są dostępne w naszej czytelni.

więcej

Europa wobec narkotykowych wyzwań

2011-07-20


W jaki sposób przeprowadzać dobrowolne testy na obecność narkotyków? Jak szkolić dziennikarzy, by właściwie informowali o różnych formach uzależnień? Czy muzyka pozwala dotrzeć do młodzieży z pozytywnym przekazem? To tylko niektóre z zagadnień, poruszanych podczas konferencji Europejskiej Kampanii w sprawie Narkotyków (EAD), która odbyła się 7 lipca w Warszawie.

więcej

Warszawa. Oddział dzienny szansą na podjęcie leczenia

2011-07-18


Przy ul. Wenedów 2 od początku lat 90. działa noclegownia dla osób uzależnionych od narkotyków. Nie wszyscy jednak wiedzą, że od niedawna pod tym samym adresem mieści się Oddział Dzienny Terapii Motywacyjnej. Osoby chcące wyjść z nałogu mogą tu wziąć udział w ośmiotygodniowym programie terapeutycznym.

więcej

Podlaskie. Kampania antynarkotykowa wśród młodzieży

2011-07-07


W sierpniu w Łochowie odbędzie się festiwal muzyki elektronicznej Summer Sound Carnival. Organizatorzy imprezy zaprosili partyworkerów z poradni MONARU w Szczecinie na spotkania z uczniami szkół średnich. Przed rozpoczęciem wakacji nasi specjaliści uczyli młodych ludzi jak bezpiecznie się bawić i unikać zagrożeń związanych z narkotykami.

więcej

Spotkanie z ministrem w Kancelarii Premiera

2011-07-06


Z przedstawicielami MONARU spotkał się 6 lipca minister Bartosz Arłukowicz, pełnomocnik premiera do spraw przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Rozmowa dotyczyła m.in. problemów osób bezdomnych. Przewodnicząca Zarządu Głównego, w imieniu naszego stowarzyszenia, zadeklarowała gotowość współpracy z biurem pełnomocnika.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011