Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Bezpłatna Pomoc Prawna

2016-02-15


Wraz z rozpoczęciem 2016 roku na terenie całej Polski rozpoczął funkcjonowanie system darmowej pomocy prawnej. Jest to efekt wejścia w życie ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, która zakłada stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.


więcej

Styczniowy Parlament Pacjentów w Głoskowie

2016-02-01


W dniach 30-31 stycznia 2016r po raz kolejny odbyły się obrady Monarowskiego Parlamentu, tym razem w Ośrodku w Głoskowie.

więcej

Unia Europejska a bezdomność migrantów

2016-01-29


W dniach 27-18 stycznia 2016r MONAR gościł zagranicznych specjalistów, którzy na co dzień w swojej pracy zajmują się problemami osób bezdomnych i są naszymi partnerami w projekcie Erasmus+: ‘’ European Homeless Migrant Citizens Network’’

więcej

Alert zimowy!

2016-01-05


W ubiegły weekend odnotowano znaczną liczbę przypadków śmiertelnych spowodowanych nadejściem silnych mrozów. Stowarzyszenie Monar poleca zwrócić szczególną uwagę i okazać pomoc osobom bezdomnym, samotnym, mieszkającym w nieocieplonych mieszkaniach, bez pomocy najbliższych. Ze swojej strony staramy się ze wszystkich sił udzielić pomocy każdej osobie, która w tym okresie potrzebuje schronienia przed zimnem. Nasze placówki dokładają wszelkich starań by być przygotowane na przyjęcie w ramach swoich możliwości  dodatkowych osób tak aby nikt kto zgłosi się osobiście bądź zostanie przywieziony przez służby nie pozostał bez pomocy.

więcej

W ten świąteczny czas

2015-12-22


Serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła i nadziei łączących ludzi w ten niezwykły czas, a także realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2016 składają członkom, pracownikom, podopiecznym i przyjaciołom MONARU

więcej

Biuro Monaru nieczynne w dniu 24.12.2015

2015-12-21


Informujemy, że biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR w Warszawie przy ul. Nowolipki 9B będzie nieczynne w dniu 24 grudnia 2015 r. Przepraszamy za utrudnienia.

więcej

Czerwona wstążka - Światowy Dzień Walki z AIDS

2015-12-04


Z inicjatywy podopiecznych ośrodków w Graczach i Zbicku oraz wolontariuszy z poradni w Opolu zorganizowano happening z okazji Światowego Dnia Solidarności z osobami z HIV i chorymi na AIDS.

więcej

Paka dla dzieciaka

2015-11-30


Stowarzyszenie Monar Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Markot w Gościejewie organizuje po raz IV świąteczną akcje "Paka dla dzieciaka".

więcej

21 listopada - Dzień pracownika socjalnego

2015-11-21


Stowarzyszenie MONAR składa serdeczne gratulacje wszystkim osobom wykonującym trudny zawód pracownika socjalnego.

więcej

Zatrzymać przemoc - Konferencja

2015-11-12


Stowarzyszenie MONAR zaprasza na ogólnopolską konferencję "Zatrzymać przemoc", która odbędzie się dnia 26 listopada 2015r. w Warszawie .

Konferencja dotyczy problemu bezdomności samotnych matek z dziećmi, które doświadczają przemocy. Zaproszeni specjaliści podzielą się  opinią  na temat  różnych aspektów tego problemu. Konferencja została objęta patronatem Rzecznika Praw Dziecka  , Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Konferencję w szczególności kierujemy do specjalistów  zajmujących się pomocą dziecku i rodzinie.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011