Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Centrum Pomocy Bliźniemu w Klizinie pamięta o najmłodszych

2011-06-03


Choć w tym roku nie byliśmy organizatorami festynu z okazji Dnia Dziecka to jednak nie mogliśmy zapomieć o dzieciach z zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej w Rzejowicach. Przywieźliśmy im trochę prezentów i słodyczy oraz informację o stypendium ufundowanym przez Centrum Pomocy Bliźniemu w Klizinie dla uczennicy, lub ucznia szkoły.

więcej

Wsparcie rodziny i praca ważne dla efektów terapii

2011-05-31


Podczas konferencji pt. „Aktywizacja społeczna i zawodowa osób leczących się w Ośrodku MONAR w Gaudynkach” specjaliści z różnych instytucji i organizacji debatowali o systemie pomocy osobom uzależnionym w województwie warmińsko-mazurskim. Podsumowano też realizację projektu „Droga do samodzielności”.

więcej

W Gdańsku zebrał się Parlament MONARU

2011-05-27


Reprezentanci społeczności terapeutycznych z różnych monarowskich ośrodków spotkali się 21 maja, aby omówić m.in. udział MONARU w tegorocznym Przystanku Woodstock. Obradowano także nad statutem Parlamentu. Parlamentarzystów gościł ośrodek MONAR-Matarnia.

więcej

Wokół bezdomności. Standardy usług

2011-05-26


Pod koniec czerwca w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona bezdomności. Uczestnicy omówią obecny stan problemu i wypracowane na przyszłość rozwiązania. Do udziału w konferencji zapraszają Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich i czołowe polskie organizacje pozarządowe zajmujące się problemem bezdomności.

więcej

Kielce. Młodzież przeciwko wykluczeniu

2011-05-24


Czternastoosobowa reprezentacja ośrodka MONARU w Wyszkowie uczestniczyła w przygotowaniu i obchodach kilkudniowego święta, jakim było spotkanie „Razem przeciw wykluczeniu. Pokolenie 2010 – ciąg dalszy”, zorganizowane w dniach 17-22 maja, w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

więcej

MONAR w programie współpracy międzysektorowej

2011-05-23


Projekt Konkordia to wspólna inicjatywa przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, biznesu i świata nauki. Jego celem jest wypracowanie standardów współpracy między tymi czterema środowiskami, odgrywającymi istotną rolę w życiu publicznym. MONAR jest uczestnikiem tego projektu. Nasze stowarzyszenie reprezentuje w Konkordii Iwona Sztajner.

więcej

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności: konkurs

2011-05-11


Rządowe Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ogłosiło konkurs na wykonanie pilotażowego wdrażania standardów usług i przetestowanie Modelu Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu  "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Partnerem w tym projekcie jest Stowarzyszenie MONAR. Termin składania ofert konkursowych upływa 17 czerwca 2011 r.

więcej

Projekt TOPIC II: leczenie zamiast więzienia

2011-05-05


Tylko w Warszawie i podwarszawskich powiatach policja zatrzymuje rocznie ponad trzy tys. osób w związku z popełnieniem przestępstw przewidzianych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Wielu narkomanów popełnia też inne przestępstwa. Ułatwienie uzależnionym dostępu do leczenia pozwoliłoby wyrwać wielu z nich z przestępczego kręgu. Temu właśnie ma służyć projekt realizowany przez MONAR, wraz z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

więcej

Ełk zażywa tylko dźwięków

2011-04-29


Prezydent  Ełku oraz Stowarzyszenie Ełcka Grupa Animacji i Pedagogiki Społecznej „Alternatywa” zapraszają na II Ogólnopolski przegląd muzyki reggae, raga, ska - EŁK SOUNDSYSTEM, połączony z Dniami Rodziny. Specjalnymi gośćmi, którzy wesprą organizatorów swoim doświadczeniem, będą członkowie stowarzyszenia MONAR ze Szczecina.

więcej

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

2011-04-21


Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR, z okazji nadchodzących Świąt Wielkiejnocy, składa członkom, pracownikom i sympatykom stowarzyszenia, podopiecznym naszych placówek oraz wszystkim czytelnikom tej strony, najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych i ciepłych chwil, a także pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011