Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

MONAR Ozorków na paradzie bajkowych postaci

2011-04-20


Ekipa ośrodka w Ozorkowie, z wykonanym przez uczestników kursu stolarskiego maszkaronem Zezolem, wzięła udział w barwnym pochodzie, który 9 kwietnia przeszedł ul. Piotrkowską w Łodzi. Zezol okazał się najlepszą pracą w konkursie ogłoszonym przez Teatr Arlekin.

więcej

Wiosenne inicjatywy Centrum Pomocy Bliźniemu w Klizinie

2011-04-19


Uruchomiliśmy program PEAD; wspólnie z Bankiem Żywności w Łodzi i dzięki współpracy z dziesięcioma ośrodkami pomocy społecznej w powiecie radomszczańskim rozprowadzamy żywność dla dziewięciu tys. osób - o działaniach klizińskiego ośrodka i obchodach dnia Ludzi Bezdomnych pisze Tomasz Baliński.

więcej

Śpiewający poeci w MARKOCIE

2011-04-16


W warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu przy ul. Marywilskiej wystąpili 16 kwietnia Mateusz Rulski-Bożek oraz Jacek Gutry z zespołem. Na widowni zasiedli bezdomni podopieczni ośrodka, którzy ciepło przyjęli młodych wykonawców z kręgu piosenki literackiej.

więcej

Dzień Ludzi Bezdomnych

2011-04-14


Ustanowione przez Marka Kotańskiego nieformalne święto jest obchodzone 14 kwietnia. To okazja do przypomnienia opinii publicznej o problemie bezdomności. Pomagające bezdomnym placówki MONARU podejmują w tym dniu specjalne inicjatywy. Centrum Pomocy Bliźniemu w Warszawie zaprasza także na koncert w sobotę, 16 kwietnia.

więcej

Jakość potwierdzona certyfikatem

2011-04-13


Stowarzyszenie MONAR otrzymało certyfikat ISO-9001. To dowód na to, że system zarządzania w zakresie nadzoru i koordynacji placówek stowarzyszenia odpowiada wymogom międzynarodowej normy, co potwierdził audyt przeprowadzony przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego Certyfikacja.

więcej

MONAR wobec nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

2011-04-07


Stowarzyszenie MONAR, jako organizacja świadcząca pomoc osobom uzależnionym od narkotyków, z zadowoleniem przyjmuje wszelkie inicjatywy legislacyjne mające na celu umożliwienie, bądź ułatwienie leczenia osobom uzależnionym i nadużywającym środków odurzających oraz pozwalające na pełną ich resocjalizację.

więcej

Odszedł ceniony specjalista i wspaniały człowiek

2011-04-06


Stowarzyszenie MONAR z ogromnym smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Dariusza Denisa. Instruktor terapii uzależnień, bez reszty zaangażowany w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, przez wiele lat pracował w krakowskim MONARZE. Idee MONARU były niezwykle ważne w jego życiu, a sprawy stowarzyszenia pozostały mu bliskie również po zakończeniu współpracy zawodowej. Przekazujemy rodzinie wyrazy głębokiego współczucia.

więcej

Lech Gąsiorowski doceniony przez prezydenta Piły

2011-04-01


Dyrektor Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Syriusza w kategorii „Działalność społeczna”. Syriusze, wręczane podczas Gali Prezydenta Piły, są formą uhonorowania osób zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach.

więcej

Na trudnej drodze wychodzenia z bezdomności

2011-03-31


Roli standardów w pomocy społecznej poświęcone było spotkanie kierowników ośrodków dla osób bezdomnych MONAR-MARKOT, zorganizowane 30 marca. Szefowie placówek z całej Polski zapoznali się z założeniami rządowego projektu realizowanego z udziałem MONARU, którego celem jest opracowanie Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności; dzielili się też własnymi doświadczeniami.

więcej

Monarowski Parlament zapowiada Płytę dla Kotana

2011-03-29


W Rożnowicach pod Poznaniem obradował 26 marca Parlament Społeczności Ośrodków MONAR. Przedstawiciele społeczności terapeutycznych z ośrodków rehabilitacyjno-readaptacyjnych z różnych stron Polski planowali wspólne inicjatywy, m.in. nagranie płyty poświęconej pamięci Marka Kotańskiego.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011