Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Radiowa audycja o metadonie i terapii w MONARZE

2011-03-25


Reporterzy Radia Plus w magazynie "Co się święci na Pomorzu" podjęli temat różnych sposobów postępowania z osobami uzależnionymi od narkotyków. Gośćmi programu byli przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU Jolanta Łazuga-Koczurowska, terapeuci Anna Dolecka i Radosław Nowak oraz jeden z młodych podopiecznych ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego Matarnia.

więcej

Profilaktyka uzależnień na targach edukacyjnych

2011-03-17


MONAR uczestniczył w XVI Targach Edukacyjnych w Kielcach, które odbyły się w dniach 16-18 marca 2011 r. Na naszym stoisku każdy mógł przeprowadzić test, który pozwolił mu zorientować się, czy jest uzależniony od internetu. Można też było skonsultować się z terapeutami z naszej poradni, a także porozmawiać na tematy związane z innymi uzależnieniami.

więcej

Życie Warszawy o naszych streetworkerach

2011-03-11


W stołecznym dzienniku ukazał się reportaż o pracy streetworkerów z warszawskiego MARKOTU, którzy od października ubiegłego roku zajmują się bezdomnymi osobami zamieszkującymi kanały, pustostany i altanki na działkach w dzielnicy Białołęka. Program streetworkingu jest realizowany dzięki współpracy MONARU z władzami Warszawy.

więcej

Cracow. Information for international partners of MONAR

2011-03-03


MONAR states the information concerning dismantling program for drug users in Cracov is false. The only liquidated unit of MONAR in Cracow was administration. All programs and institutions for drug users function without any problems. We regret that our international partners were misled and drawn into unclear and unnecessary conflict by people who want to harm us.

więcej

Pomagamy przetrwać zimę

2011-03-02


Mroźne noce wciąż dotkliwie dają się we znaki osobom bezdomnym. Wszyscy potrzebujący schronienia mogą jednak liczyć na pomoc Stowarzyszenia MONAR. Łóżko w ogrzewanym pomieszczeniu, ciepła herbata i posiłek często wystarczą aby uratować życie. W całej Polsce MONAR prowadzi 36 ośrodków dla osób bezdomnych. W Poznaniu i Warszawie działają ponadto noclegownie.

więcej

MONAR odpowiada Przekrojowi

2011-02-24


Zarząd Główny Stowarzyszenia MONAR protestuje przeciwko krzywdzącym i społecznie szkodliwym sugestiom zawartym w tekście autorstwa Macieja Jarkowca i Anny Szulc w „Przekroju” z 15 lutego. Postawienie tezy, że największa w Polsce organizacja pozarządowa pomagająca osobom uzależnionym szkodzi swoim podopiecznym, budzi nasze zdumienie i sprzeciw.

więcej

Fabryka Partnerstw, czyli jak razem pomagać

2011-02-23


MONAR i Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zorganizowały 22 lutego konferencję dla przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się problemem bezdomności w województwach mazowieckim, podlaskim, lubelskim i łódzkim. Tematem były prace nad przygotowaniem Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności.

więcej

Psycholog rozmiłowany w człowieku

2011-02-23


Odszedł nagle i za wcześnie. Tłumy żegnających go ludzi stały się świadectwem jego wyjątkowości i to w znaczeniu tak ludzkim, jak i zawodowym - sylwetkę Marka Kotańskiego kreśli Jolanta Łazuga-Koczurowska, przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU.

więcej

Projekt systemowy 1.18

2011-01-07


Stowarzyszenie MONAR zostało wytypowane jako jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce i w Europie, działających w obszarze bezdomności do uczestnictwa, jako partner, w projekcie unijnym „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”.

więcej

Zmiana siedziby Ośrodka na Wenedów w Warszawie!


Zmiana siedziby Krótkoterminowego Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Warszawie.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011