Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Pozytywnie i Profilaktycznie

2015-07-09


Marcin Sochocki z MONARU na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki w Sejmie RP przedstawił projekt „Laboratorium Wiedzy Pozytywnej” realizowany w gimnazjach. Omówił ideę i założenia programu oraz doświadczenia związane z jego wdrażaniem na podstawie realizacji zajęć w kilku województwach. Prezentacja odbyła się w ramach upowszechniania skutecznych programów profilaktycznych.

 

więcej

Apel do Posłów RP

2015-07-07


Polakom grożą eksmisje na krzesło zamiast do lokalu socjalnego. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny chce eksmitować ludzi do tzw. ogrzewalni.  Takie rozwiązania znalazły się w projekcie zmian w Ustawie o pomocy społecznej, która 7 lipca 2015 trafi na obrady Sejmu do II czytania. MONAR apeluje do posłów o rozwagę, jeśli takie zmiany znajdą poparcie to zimą narażamy ludzi najuboższych na zagrożenie życia. Zapisy projektu spotkały się z protestem środowisk NGO zajmujących się pomocą ludziom wykluczonym.

więcej

Poszukujemy chętnych do udziału w projekcie Erasmus +

2015-07-06


Zapraszamy wszystkich chętnych specjalistów ds. uzależnień, instruktorów ds. uzależnień, psychologów i psychiatrów zajmujących się pracą z osobami uzależnionymi w placówkach Stowarzyszenia MONAR do udziału w projekcie ECETT Mobility Polska ramach programu Erasmus +

więcej

Uczymy przedsiębiorczości!

2015-07-05


Przez pięć dni trenerzy Ekonomii Społecznej 3.0 szkolili podopiecznych MONARU w ramach projektu społecznego MONAR BUSINESS DEVELOPMENT. Chodzi o zdobycie nowych umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, tak aby podopieczni usamodzielniali się na rynku pracy i świadomie dokonywali wyboru drogi zawodowej.

więcej

Spojrzenie w lustro - wywiad z neofitą

2015-06-27


Kiedy zapytaliśmy Alana neofitę MONARU czy zgodziłby się opowiedzieć o drodze przez uzależnienie odpowiedział natychmiast - tak. Ma 20 lat i przed sobą wiele planów. Każdy chciałby mieć jego entuzjazm i pasję, ale nie zawsze tak było, bo narkotyki wytrąciły go z orbity jak tysiące dzieciaków na całym świecie.

więcej

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

2015-06-26


Problemem osób uzależnionych jest nie tylko powrót do zdrowia, ale powrót do społeczeństwa jako samodzielnych i niezależnych ludzi tworzących więzi i wartości istotne społecznie. Musimy wspierać readaptację zawodową i motywować do osiągania nowych celów. Leczenie niech pozostanie epizodem, najważniejsze jest dalsze udane życie i ustabilizowanie się w swoich środowiskach. MONAR wierzy w ludzi! 26 czerwca jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Narkomanii.

więcej

Jestem wolny, żyję świadomie

2015-06-23


Nikodem Kemicer prowadzący noclegownię dla osób bezdomnych w Ełku otrzymał wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej za dobrą praktykę aktywnych form pomocy w 2014 roku. Minister Władysław Kosiniak - Kamysz przyznał je w uznaniu za osiągnięcia w dziedzinie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz profesjonalne podejście do rozwiązywania trudnych problemów społecznych na szczeblu lokalnym.

więcej

Monar na konferencji Featnsy w Paryżu

2015-06-22


W dniach 18-21 czerwca 2015 Stowarzyszenie MONAR brało udział w konferencji organizowanej przez sieć Feantsa

więcej

"Dzień Ludzi Bezdomnych" MONARu w konkursie National Geographic

2015-06-21


Fotografie z Dnia Ludzi Bezdomnych organizowanego przez MONAR wykonane przez Piotra Harwasa trafiły do konkursu National Geographic w kategorii fotoreportaż

więcej

Uczyli się gospodarować pieniędzmi

2015-06-18


Zakończyła się czwarta edycja projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”, realizowanego przez MONAR wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W szkoleniach wzięło udział blisko 260 osób z 12 placówek Stowarzyszenia.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011