Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Paweł Biegalewski

Program wczesnej interwencji w Płocku

2012-03-12


Płocki Punkt Konsultacyjny MONARU rozpoczyna realizację programu "FreD goes net", przeznaczonego dla młodych ludzi, którzy pod wpływem narkotyków, lub alkoholu weszli w kolizję z prawem. O działaniach płockiego MONARU informuje Gazeta Wyborcza.

Zajęcia prowadzone w ramach programu mają uświadomić młodzieży ryzyko oraz konsekwencje prawne związane z używaniem narkotyków i alkoholu. Program ma także pomóc uczestnikom w ograniczeniu lub zaprzestaniu stosowania używek.

"Zaproponować uczestnictwo w programie może sędzia, ale również pedagog szkolny, nauczyciel, policja, straż miejska czy zaniepokojony sytuacją rodzic. Zyskać można wyrok w zawieszeniu, szansę na kontynuowanie nauki, na pozostanie w pracy" - wyjaśnia płocka GW.

Gazeta cytuje Pawła Biegalewskiego (na zdjęciu) z Punktu Konsultacyjnego MONAR w Płocku, który opowiada o tworzonej w tym mieście sieci wsparcia:

- Jest ona skierowana do młodych ludzi między 14. a 21. rokiem życia, którzy z powodu zażywania substancji psychoaktywnych po raz pierwszy weszli w konflikt z prawem. Realizację projektu w Płocku wsparł finansowo także ratusz - informuje Paweł Biegalewski.

Przeczytaj artykuł w Gazecie Wyborczej


powrót
Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011