Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

FC Monar Zieliniec w natarciu

Sukces młodych piłkarzy na zawodach w Warszawie

2012-04-02


Grający w barwach FC Monar Zieliniec zawodnicy z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie zajęli trzecie miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej im. Kazimierza Deyny. Królem strzelców turnieju został Jakub Matusiak z FC Monar.

Ośrodek w Kołaczkowie ma pod swoją opieką 36 osób, od niemowlaków do dorosłej młodzieży. W mistrzostwach domów dziecka jego reprezentacja bierze udział od 2008 r. W tym roku po raz pierwszy chłopcy zagrali w barwach FC Monar. To efekt współpracy, jaką placówka z Kołaczkowa nawiązała z drużyną utworzoną w Zielińcu dzięki pomocy tamtejszego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-Markot.

- Chłopaki trenują z FC Monar, dostali stroje, na co dzień grają w regionalnej lidze piłki halowej. Jest to dla nich okazja do integracji, a przy tym do ciekawego i pożytecznego spędzenia czasu – opowiada Tadeusz Kiciński, opiekun grupy, która przyjechała na tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej im. Kazimierza Deyny, rozgrywane 31 marca i 1 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji warszawskiej dzielnicy Włochy.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium turnieju mają od 15 do 17 lat. Wyjazdy takie ten, to dla nich także – jak mówią – szansa na odwiedzenie ciekawych miejsc. W planach mają kolejne starty, m.in. udział w rozgrywkach organizowanych w ramach projektu Nadzieja na Euro, którego celem jest obudzenie sportowych talentów dzieci z domów dziecka.

Przeczytaj także:

Grają pod patronatem MONARU


powrót
Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011