Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Jagoda Władoń, Andrzej Wilecki i pacjenci ośrodka MONARU w Wyszkowie podczas spotkania z publicznością w Teatrze Kamienica

Terapeuci MONARU w Teatrze Kamienica

2014-03-20


Od październikowej premiery sztuki „My, dzieci z dworca Zoo” w warszawskim Teatrze Kamienica monarowscy specjaliści terapii uzależnień spotykają się z widzami po spektaklach, aby porozmawiać z nimi na temat zachowań ryzykownych wśród młodzieży. Odbyło się już blisko 30 takich spotkań, ostatnio w teatrze po raz kolejny gościli terapeuci i pacjenci ośrodka MONARU w Wyszkowie.

Jagoda Władoń i Andrzej Wilecki oraz ich podopieczni spotkali się z gimnazjalistami 17 i 18 marca. Po spektaklu opowiadającym o losach nastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego uczniowie mogli porozmawiać ze swoimi nieco starszymi kolegami, mającymi za sobą trudne doświadczenia związane z uzależnieniem. O zdrowotnych konsekwencjach kontaktów z substancjami psychoaktywnymi opowiadali zarówno młodzi pacjenci ośrodka w Wyszkowie, jak i opiekujący się nimi doświadczeni terapeuci.

Kilkumiesięczna współpraca MONARU z Teatrem Kamienica zaowocowała nie tylko ciekawą propozycją profilaktyczną, skierowaną do uczniów gimnazjów i szkół średnich, łączącą przesłanie artystyczne z fachową wiedzą przekazywaną młodzieży przez ekspertów. Dzięki niej pacjenci ośrodka w Wyszkowie będą mogli w charakterze publiczności uczestniczyć w przedstawieniach wystawianych na deskach teatru Emiliana Kamińskiego. Zdaniem terapeutów taka forma udziału w życiu kulturalnym stolicy stanowi doskonałe uzupełnienie terapii ukierunkowanej przecież na powrót pacjentów do ich ról społecznych, utraconych na skutek uzaleznienia.


powrót
Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011