Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Lech Rudny z zawodnikami FC Monar Zieliniec

Wielkopolskie. Grają pod patronatem MONARU

2012-02-28


FC Monar Zieliniec - tak nazywa się drużyna założona przez młodych miłośników futbolu, przy wsparciu Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-Markot w Zielińcu. Odnosi pierwsze sukscesy w gminnej lidze, ale najważniejsze, że zapewnia młodym ludziom możliwość pożytecznego spędzenia czasu.

- Ze społecznością Zielińca wiele nas łączy. Uczestniczymy w imprezach organizowanych przez radę sołecką, urządziliśmy plac zabaw w miejscowym parku. Latem ubiegłego roku zgłosiła się do nas grupa młodych mieszkańców wsi z prośbą o pomoc w zorganizowaniu drużyny, która mogłaby uczestniczyć w rozgrywkach piłki halowej. Postanowiliśmy pomóc - opowiada Lech Rudny, dyrektor CPB w Zielińcu.

Wykorzystując prywatne kontakty monarowski ośrodek sprowadził stroje treningowe z Danii. - Odzew naszych duńskich przyjaciół był tak duży, że nie tylko starczyło dla naszych chłopaków, ale mogliśmy też podzielić się ze szkołami - wspomina szef CPB. Kierownictwo placówki postarało się także o sponsorów, którzy sfinansowali oficjalne stroje zespołu. Chłopcy nazwali drużynę FC Monar Zieliniec.

- Zgłosiliśmy ich do rozgrywek gminnej ligi w Kołaczkowie, w której gra 12 składów. Raz w tygodniu zawozimy chłopców naszymi samochodami na trening, a w weekendy jeździmy z nimi na mecze ligowe. W drużynie gra 12 zawodników w wieku od 14 do 16 lat, ale rodzice z Zielińca już pytają o możliwość zapisania do zespołu młodszych chłopców. Myślę, że to dla młodzieży w naszej wsi ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu – dodaje Lech Rudny. W pomoc drużynie i zapewnienie jej zaplecza organizacyjnego zaangażował się także najbliższy współpracownik dyrektora, Andrzej Puchalski.

Powodzenie sportowego przedsięwzięcia rozbudziło w Zielińcu apetyt na nowe inicjatywy. W wakacje ma się tu odbyć turniej piłkarski, organizowany siłami CPB i miejscowej społeczności.


powrót
Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011