Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Projekt GSWB. Partnerstwo Radom z wizytą studyjną w Paryżu

2013-05-23


W ramach projektu 1.18 PO KL "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" (zadanie nr 4, w zakresie standaryzacji pracy z bezdomnymi, w tym: opracowanie modelu "Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności") przedstawiciele Partnerstwa Radom odwiedzili w dniach 13-17 maja placówki francuskich organizacji pomagających osobom uzależnionym i bezdomnym.

więcej

Ogólnopolskie spotkanie kierowników placówek MONAR-MARKOT

2013-05-22


W Bobrowcu pod Piasecznem odbyło się 21 maja zebranie kierowników placówek Ruchu Wychodzenia z Bezdomności MONAR-MARKOT. Omówiono m.in. kwestie związane z prowadzeniem dokumentacji ośrodków oraz współpracą z organami samorządu i podległymi im instytucjami.

więcej

Warszawa. Projekt PROM pomaga znaleźć pracę

2013-05-20


W Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Marywilskiej w Warszawie realizowany jest nowatorski projekt wsparcia osób bezdomnych na rynku pracy PROM. Jego główny cel to podjęcie pracy przez uczestników, a nie tylko uzyskanie przez nich dodatkowych kwalifikacji.

więcej

Lublin. Konferencja na temat hazardu

2013-05-16


Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Lublinie w porozumieniu z Gminą Lublin zorganizowała 14 maja konferencję pt. "Zagrożenia związane z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi - metody profilaktyki i sposoby rozwiązywania problemów w tym zakresie".

więcej

Programy finansowane lub współfinansowane przez KBPN

2013-05-14


Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii od lat finansuje i współfinansuje programy Stowarzyszenia MONAR adresowane do osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i zagrożonych uzależnieniem. W roku 2013 wśród zadań realizowanych dzięki wsparciu KBPN były m.in. programy profilaktyczne i postrehabilitacyjne.

więcej

Śląskie. Piłkarski sukces chłopaków z Dębowca

2013-05-07


Reprezentacja ośrodka MONARU w Dębowcu zajęła trzecie miejsce w kategorii stowarzyszeń trzeźwościowych podczas XI Mistrzostw Polski Bezdomnych i Społeczności Trzeźwościowych w Ulicznej Piłce Nożnej, rozegranych w dniach 2-5 maja w Częstochowie. Ośrodek w Dębowcu był współorganizatorem imprezy, wraz z miastem Częstochową i stowarzyszeniem Częstochowa 2020.

więcej

Wokół książki MONAR. Moje ocalenie

2013-04-30


Pod patronatem naszego stowarzyszenia została wydana książka „MONAR. Moje ocalenie”, opowiadająca historię zwycięskiej walki z nałogiem jednego z naszych pacjentów. Jej autor, Marek Plona, gościł w programie „Pytanie na śniadanie”, gdzie opowiedział m.in. o swoich próbach leczenia i dramatycznych wydarzeniach, które wpłynęły na decyzję o zerwaniu przez niego z narkotykami.

więcej

Warszawa. Pozarządowy piknik z muralem w tle

2013-04-19


Na ścianie budynku przy ul. Nowolipki 9B, w którym mieści się siedziba MONARU, odsłonięto 18 kwietnia mural poświęcony pamięci Marka Edelmana. Nasze stowarzyszenie znalazło się w komitecie honorowym tego przedsięwzięcia, wzięliśmy też udział w towarzyszącym uroczystości pikniku organizacji pozarządowych.

więcej

Był Mont Blanc, będzie Elbrus

2013-04-16


Pięć lat temu czteroosobowa reprezentacja MONARU uczciła 30-lecie naszego stowarzyszenia zdobywając Mont Blanc - najwyższy szczyt Alp i Europy. W tym roku będziemy obchodzili 35-lecie. Z tej okazji w lipcu wyruszy kolejna wysokogórska wyprawa pod flagą MONARU - tym razem na Elbrus.

więcej

Projekt GSWB. Eksperci o bezdomności

2013-04-12


MONAR, Caritas Diecezji Kieleckiej, Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności oraz Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zorganizowały w Warszawie, w dniach 9-11 kwietnia, debatę pt. "Cztery kąty bezdomności". Przedstawiciele partnerstw lokalnych oraz zaproszeni goście pracowali w zespołach tematycznych zajmujących się różnymi aspektami bezdomności.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011