Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » W mediach

Ekspertki MONARU w popularnym programie TVP1

2015-04-20


Magdalena Chutko-Malinowska, warszawska streetworkerka Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT przy ul. Marywilskiej oraz Olga Radziwon, kierowniczka Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Bobrowcu, były gośćmi Agaty Młynarskiej w programie "Świat się kręci" na antenie TVP1. Jak pomagać osobom żebrzącym na ulicy? - zastanawiali się uczestnicy audycji.

więcej

Coraz więcej ludzi na granicy bezdomności

2015-04-15


W "Raporcie z Polski" na antenie TVP Regionalnej jednym z tematów 14 kwietnia była bezdommność. O jej przyczynach i sposobach udzielania pomocy osobom bezdomnym, w Dniu Ludzi Bezdomnych opowiadał Łukasz Czernicki, zastępca dyrektora Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Warszawie.

więcej

Gazeta Polska Codziennie o zimowej pomocy bezdomnym

2015-01-05


Zima to dla bezdomnych czas szczególnie trudny. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że od października br. zamarzło w Polsce 38 osób, z czego aż 23 w grudniu - przypomina dziennik i informuje o pomocy MONARU udzielanej w placówkach i na ulicach.

więcej

Narkotyki w szkołach. Reportaż TVN UWAGA!

2014-11-17


- Narkotyki są z jednej strony dla młodzieży atrakcją i modą, ale nie dla tych, którzy się uzależniają. Dla nich są lekarstwem, ucieczką, paradoksalnym schronem, do którego można uciec przed problemami dnia codziennego. Wtedy to jest namiastka czegoś dobrego - wyjaśniała Jolanta Łazuga-Koczurowska, szefowa MONAR-u, w programie nadanym 12 listopada na antenie TVN.

więcej

Nie tylko o metadonie - rozmowa z szefową MONARU w GW

2014-07-14


W Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej ukazał się wywiad z Jolantą Łazugą-Koczurowską. Autorka najwięcej miejsca poświęca terapii substytucyjnej, ale przewodnicząca Zarządu Głównego MONARU zwraca uwagę także na inne tematy związane z leczeniem uzależnienień, jak choćby pomoc dla osób używających dopalaczy.

więcej

Rzeczpospolita: Adwokaci upalonego diabła

2014-05-30


Na łamach Plusa Minusa, dodatku do Rzeczpospolitej, ukazał się artykuł będący swego rodzaju podsumowaniem powracającej regularnie w mediach dyskusji na temat tzw. polityki narkotykowej w Polsce. Wśród rozmówców autora znalazła się Jolanta Łazuga-Koczurowska, szefowa MONARU. Polecamy lekturę tego tekstu.

więcej

Media o Dniu Ludzi Bezdomnych

2014-04-14


Ustanowione przez Marka Kotańskiego, przypadające 14 kwietnia, nieformalne święto stało się okazją do przypomnienia o problemie bezdomności. Ten trudny temat przedstawiciele Stowarzyszenia poruszali w mediach, a w Warszawie MONAR zorganizował okolicznościowy performance.

więcej

Radiowy wywiad z Jolantą Łazugą-Koczurowską

2014-04-07


Filozofia MONARU nie zmieniła się od początku działalności Stowarzyszenia, poszerzyła się natomiast grupa odbiorców pomocy, pojawiły się też nowe formy działań. Najnowsze plany organizacji zaprezentowała Jolanta Łazuga-Koczurowska w rozmowie z Polskim Radiem.

więcej

O marihuanie obiektywnie

2014-02-17


Tygodnik "Przegląd" opublikował artykuł, stanowiący ważny głos w dyskusji na temat marihuany. Oprócz przytaczanych często przez media przykładów liberalnych rozwiązań kwestii dostępu do tego narkotyku w różnych krajach, tekst zawiera także rozmowy z osobami, które przez marihuanę wpadły w poważne kłopoty. Rozmówcami autorki są pacjenci ośrodka MONARU w Wyszkowie.

więcej

Teresa Sierawska o zimowej pomocy dla osób bezdomnych

2014-01-22


Bardzo łatwo stać się bezdomnym, a bardzo trudno z bezdomności wyjść. Nie ma człowieka, który wybiera życie na ulicy, to stereotyp - wyjaśniała Teresa Sierawska, pełnomocnik Zarządu Głównego MONARU, w Wywiadzie Kuriera na antenie TVP Warszawa. O sytuacji osób bezdomnych i pomocy udzielanej przez MONAR opowiadała również w radiowym programie Cztery pory roku.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011