Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Animacja drogą do domu

2013-01-09


Projekt o tej nazwie zrealizowano w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Osadzone kobiety stworzyły film animowany, którego premiera odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Autorem i opiekunem projektu jest Michał Łebski, współpracujący z Domem dla Osób Bezdomnych i Najuboższych MONAR-MARKOT w Ełku. Podczas premiery Zarząd Główny MONARU reprezentował Mariusz Kowarski.

więcej

Projekt GSWB. Wizyta studyjna w Portugalii

2013-01-03


Przedstawiciele Partnerstwa Lokalnego w Białymstoku odwiedzili szereg portugalskich organizacji działających w obszarze szeroko rozumianej pomocy społecznej. Wizyta odbyła się w ramach projektu 1.18 PO KL „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. MONAR jest opiekunem merytorycznym Partnerstwa Lokalnego w Białymstoku.

więcej

Spotkanie opłatkowe w Bobrowcu

2012-12-28


Zima to wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, zwłaszcza tych, które z racji podeszłego wieku bądź niepełnosprawności, ze szczególnym trudem radzą sobie podczas mrozów. Właśnie z myślą o nich MONAR uruchomił 1 grudnia specjalistyczny ośrodek pod Piasecznem. Przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy placówki spotkali się przy opłatku z sąsiadami z Bobrowca i okolic.

więcej

Edukacja ekonomiczna podopiecznych MONARU

2012-12-21


MONAR i Narodowy Bank Polski podpisały umowę w sprawie kontynuacji projektu „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”. Dzięki wsparciu NBP, w ramach drugiej edycji programu, odbędą się warsztaty dla kadry i 200 podopiecznych z 12 placówek prowadzonych przez nasze stowarzyszenie.

więcej

Lokalnie przeciw bezdomności

2012-12-19


W Warszawie podsumowano pierwsze doświadczenia partnerstw lokalnych w pracy z osobami bezdomnymi i zagrożonymi bezdomnością. Partnerstwa działają w ramach Projektu systemowego 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. MONAR bierze udział w realizacji zadania nr 4 tego projektu, w zakresie standaryzacji pracy z bezdomnymi.

więcej

Opole. Konferencja na temat HIV/AIDS

2012-12-12


W Kuratorium Oświaty w Opolu odbyła się 7 grudnia 2012 r. konferencja poświęcona problematyce HIV/AIDS, zorganizowana przez  Wojewódzki Zespół ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania HIV i Zwalczania AIDS wraz z Opolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym. Jednym z prelegentów był Wojciech Fijałkowski, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego MONARU.

więcej

Studenci o o prawnych aspektach przeciwdziałania narkomanii

2012-12-07


Na warszawskiej Uczelni Łazarskiego odbyła się 6 grudnia konferencja poświęcona obowiązującym w Polsce i w innych krajach regulacjom prawnym dotyczącym narkotyków. Zorganizowali ją studenci z Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego Publicznego, którzy do udziału zaprosili również MONAR.

więcej

MONAR w koalicji na rzecz bezpiecznej szkoły

2012-12-06


Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2012/2013 Rokiem Bezpiecznej Szkoły i zaprosiło szereg organizacji do wspólnego działania służącego podnoszeniu bezpieczeństwa uczniów. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 5 grudnia w Warszawie.

więcej

Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom!

2012-12-05


5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę Pauli Molskiej, wolontariuszki ośrodka MONARU w Rożnowicach 34. Paula jest jedną z wielu osób, które bezinteresownie wspomagają nas swoją pracą. Wszystkim im serdecznie dziękujemy: to także dzięki Wam MONAR może działać na tak dużą skalę i pomagać tak wielu potrzebującym!

więcej

Happening w Opolu

2012-12-03


Z okazji obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia Walki z AIDS społeczność i kadra ośrodka MONARU w Zbicku oraz pracownicy naszej poradni w Opolu, zorganizowali na opolskim rynku happening. Zachęcaliśmy przechodniów do wspólnego ułożenia z płonących świec czerwonej wstążki - symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011