Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Marek był jak lodołamacz

2012-02-23


Wszędzie, gdzie się pojawiał, rozsadzał zastane struktury - napisał o założycielu MONARU Krzysztof Balcerek, terapeuta i kierownik ośrodka w Budach Zosinych. Przypominamy to wspomnienie z okazji przypadającej w tym roku 10. rocznicy śmierci Marka Kotańskiego.

więcej

Kotan Ozorków na łamach piłkarskiego magazynu

2012-02-22


O klubie piłkarskim związanym z ośrodkiem MONARU w Ozorkowie można przeczytać w najnowszym numerze poświęconego futbolowi pisma FourFourTwo. Kotan Ozorków ma już pięć lat, w jego barwach grają dwie drużyny męskie i jedna kobieca. Mottem klubu jest hasło Marka Kotańskiego: daj siebie innym.

więcej

Muzyką uczcili pamięć Marka Kotańskiego

2012-02-16


W Graczach (woj. opolskie) odbył się 28 stycznia koncert zespołów monarowskich. Zagrali młodzi muzycy z ośrodków MONARU w Milejowicach, Sokolnikach, Kemblinach, Rożnowicach, Zbicku, Marianówku i w samych Graczach. Gościnnie wystąpiła grupa O Mało Co z Wrocławia.

więcej

Warszawa. Goście z Sejmu w ośrodku przy Marywilskiej

2012-02-03


Warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT odwiedzili 3 lutego Leszek Miller oraz Dariusz Joński i w imieniu SLD przekazali placówce koce, ciepłą odzież i środki czystości. - Uważamy, że trzeba sobie nawzajem pomagać, zwłaszcza w tych trudnych warunkach. Może ta wizyta będzie przykładem dla polityków i samorządowców - powiedział były premier.

więcej

Ratunek przed mroźną zimą

2012-01-31


Ze względu na falę mrozów do ośrodków stacjonarnych dla bezdomnych i noclegowni zgłasza się bardzo dużo osób szukających schronienia. Mimo znacznego obłożenia placówki MONARU nikomu nie odmawiają pomocy. Warto jednak pamiętać, że pomóc może każdy - na przykład przekazując schroniskom elementy zimowej odzieży, takie jak czapki, rękawiczki, szaliki i zimowe buty.

więcej

Rok 2012 Rokiem Kotana

2012-01-22


W tym roku mija 10. rocznica śmierci Marka Kotańskiego. Chcąc uczcić Jego dzieło postanowiliśmy ogłosić rok 2012 Rokiem Kotana, poświęcając go potrzebom ludzi starszych - tej części naszego społeczeństwa, której dziś żyje się najtrudniej. Czekamy na Wasze wspomnienia o Marku Kotańskim i zapraszamy do udziału w wydarzeniach Roku Kotana, które będziemy zapowiadali na naszej stronie.

więcej

Mazowieckie. Młodzież MONARU seniorom z MARKOTU

2012-01-21


Niecodziennych gości mieli 21 stycznia mieszkańcy Domu dla Osób Starszych MONAR-MARKOT w Oryszewie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziła ich młodzież z ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego MONARU w Budach Zosinych. Wspólnie spędzone popołudnie wypełnił poczęstunek i program artystyczny.

więcej

Konsultacje w ramach projektu MONARU i NBP

2012-01-20


W Warszawie odbyło się 19 stycznia spotkanie konsultacyjne przedstawicieli placówek MONARU wytypowanych do udziału w projekcie edukacji ekonomicznej pt. „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania”, realizowanego przez nasze stowarzyszenie, a dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

więcej

Opolskie. Zaproszenie na koncert w Graczach

2012-01-19


W Domu Kultury w Graczach zagrają 28 stycznia zespoły działające w ośrodkach MONARU. Dominować będzie hip hop i rock. Oprócz ośrodkowych składów wystąpi także grupa O Mało Co z Wrocławia. Impreza zainauguruje obchody Roku Kotana na Opolszczyźnie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnej zabawie, początek o godz. 15.

więcej

Ogłoszenie Komisji Statutowej

2012-01-18


Komisja Statutowa MONARU rozpoczęła prace nad nowym kształtem statutu, który wobec zmian w prawie i nowych wyzwań, przed jakimi staje nasze stowarzyszenie, pozwoli sprawniej realizować cele organizacji. Propozycje zmian w statucie można nadsyłać do 20 lutego 2012 r.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011