Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

MONAR ma 33 lata

2011-10-15


Choć formalnie stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 1981 r., to początki MONARU są związane z utworzeniem pierwszego ośrodka. 15 października 1978 r. Marek Kotański, wraz z częścią kadry i grupą pacjentów ze szpitala psychiatrycznego w Garwolinie, przeprowadził się do opuszczonego dworku w Głoskowie.

więcej

Dolnośląskie. Między terapią, sztuką i rzemiosłem

2011-10-11


Ponad 70 pacjentów ośrodka MONARU w Milejowicach bierze udział w realizowanym przez Fundację Harmonia Mundi projekcie „W poszukiwaniu piękna - droga do aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. W ramach projektu osoby wychodzące z uzależnienia uczestniczą w warsztatach ceramicznych, stolarskich i uczą się wykonywać witraże.

więcej

Holandia. Koniec z pobłażliwym traktowaniem marihuany

2011-10-10


Mocne jointy, o zawartości substancji THC powyżej 15 proc., nie będą już traktowane jako tzw. miękkie narkotyki. Znajdą się na tej samej liście, co heroina i kokaina - o decyzji holenderskiego rządu z 7 października informuje Alfred Lagerweij z antynarkotykowej organizacji EURAD (Europe Against Drugs).

więcej

Film o Wielkopolskim Centrum Pomocy Bliźniemu

2011-10-03


Szeroka oferta pomocowa skierowana do osób uzależnionych i bezdomnych została przedstawiona w filmie o Wielkopolskim Centrum Pomocy Bliźniemu, który można już oglądać m.in. na stronie MONARU. O wchodzących w skład WCPB placówkach opowiadają ich pracownicy. W filmie, zrealizowanym przez Krzysztofa Kuźnickiego, występują również podopieczni MONARU.

więcej

W Lecie z Radiem o tym jak mądrze pomagać

2011-09-27


Robert Zieliński, dyrektor warszawskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT, był 27 września gościem popularnej audycji emitowanej w radiowej Jedynce. Czy pomagać, a jeśli tak to w jaki sposób, osobom proszącym na ulicy o wsparcie finansowe – na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź prowadzący audycję, słuchacze i goście.

więcej

Warszawa. Sobota z trzecim sektorem

2011-09-19


Tłumy warszawiaków odwiedziły 17 września namiotowe miasteczko zbudowane na Krakowskim Przedmieściu. Swoją działalność, podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych, prezentowały fundacje i stowarzyszenia z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko MONARU.

więcej

Bezdomnych będzie więcej. Rada Opiekuńcza szuka rozwiązań

2011-09-15


Dom dla Osób Starszych MONAR-MARKOT w Oryszewie k. Żyrardowa gościł 14 września członków warszawskiej Rady Opiekuńczej dla Bezdomnych, która skupia przedstawicieli organizacji zajmujących się problemem bezdomności. Na spotkaniu dużo uwagi poświęcono skutkom zmian w przepisach ułatwiających przeprowadzanie eksmisji.

więcej

Wrocław. Szczęśliwa trzynastka na mecie maratonu

2011-09-12


Dziewięciu pacjentów, trzech absolwentów i lider ośrodka rehabilitacyjno-readaptacyjnego MONARU w Graczach ukończyło tegoroczny maraton w stolicy Dolnego Śląska, zorganizowany 11 września. Biegacze musieli się zmierzyć nie tylko z dystansem liczącym ponad 42 km, ale i z trudnymi warunkami na trasie.

więcej

Warszawa. Piknik Organizacji Pozarządowych

2011-09-09


Stowarzyszenie MONAR będzie jedną z ponad 80 organizacji, które zaprezentują się podczas imprezy kończącej Tydzień Obywatelski VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (VI OFIP). Piknik odbędzie się w sobotę, 17 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

więcej

Hipoterapia pomaga uzależnionym

2011-09-01


Ośrodek MONARU w Wyszkowie odwiedził dziennikarz wydawanego przez Polski Związek Hodowców Koni pisma "Hodowca i Jeździec". Efektem wizyty jest obszerny reportaż o pozytywnych efektach, jakie w leczeniu osób uzależnionych przynosi kontakt pacjentów ze zwierzętami.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011