Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Polskie i zagraniczne doświadczenia w walce z bezdomnością

2011-07-04


Międzynarodowa konferencja „Wokół Bezdomności - Standardy Usług”, zorganizowana  w dniach 28-29 czerwca 2011 roku w Gdańsku, zgromadziła ekspertów z wielu instytucji i organizacji pozarządowych. W dyskusji panelowej i warsztatach poświęconych wybranym zagadnieniom wzięli udział m.in. specjaliści ze Stowarzyszenia MONAR.

więcej

Nowa Trybuna Opolska o ośrodku w Graczach

2011-06-27


Gdyby Marek Kotański zobaczył ośrodek w Graczach, to pewnie by się złapał za głowę ze zdziwienia. Bo ośrodek kojarzy się raczej z gospodarstwem agroturystycznym. Ale leczą tu skutecznie - pisze  Ewa Bilicka. Obszerny reportaż o życiu w naszej placówce, która w czerwcu 2011 r. świętował 10-lecie.

więcej

Kotan Ozorków w magazynie Przeglądu Sportowego

2011-06-25


Życie narkomana jest ucieczką od odpowiedzialności. Piłka nożna jej uczy. Za drużynę i za kolegów. Jeden musi polegać na drugim. Kotan Ozorków to więcej niż klub - przeczytaj reportaż Marka Wawrzynowskiego o drużynie piłkarskiej, założonej przez pracowników, absolwentów programu terapeutycznego oraz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego MONAR w Łodzi.

więcej

Kraków. Remont i zmiany programowe

2011-06-20


W Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym MONARU przy ul. Suchy Jar trwają prace remontowe. Od dwóch miesięcy ośrodek ma nowego kierownika. Zmiany są widoczne również w sferze programowej. Po przekształceniach organizacyjnych krakowskie placówki MONARU działają jednak bez zakłóceń i wciąż przyjmują nowych pacjentów.

więcej

Książka Doroty Bazuń już w naszej czytelni

2011-06-17


Choć autorka zastrzega we wstępie, że „MONAR. Fenomen ruchu społecznego” nie jest całościową monografią, trudno byłoby znaleźć pracę w równie wyczerpujący sposób prezentującą działalność stowarzyszenia i ewolucję, jaką przeszedł MONAR w ciągu 30 lat. Książka jest dostępna na naszej stronie internetowej w dziale Czytelnia.

więcej

Warszawa. Goście z Islandii w ośrodku przy ul. Marywilskiej

2011-06-15


Warszawskie Centrum Pomocy Bliźniemu odwiedziła 22-osobowa grupa pracownic socjalnych z Reykjaviku. Wizyta, zorganizowana przez Biuro Polityki Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, miała na celu przybliżenie islandzkim specjalistkom naszej oferty skierowanej do osób bezdomnych.

więcej

Gdańsk. Beatbox z mistrzem

2011-06-14


W ośrodku MONARU w Gdańsku Matarni zakończyły się 12 czerwca warsztaty muzyczne prowadzone przez czołowego polskiego beatboksera, znanego jako Blady Kris. Ich uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności już 18 czerwca, podczas obchodów rocznicy utworzenia ośrodka.

więcej

Opolskie. Jubileusz ośrodka w Graczach

2011-06-13


Już od 10 lat młodzi ludzie znajdują tu pomoc w swojej walce z uzależnieniem od narkotyków. Wielu z tych, którzy tę walkę wygrali, spotkało się w Graczach w dniach 11-12 czerwca, aby wspólnie świętować dziesięciolecie ośrodka, który przez długie miesiące terapii był dla nich drugim domem. W rocznicowych obchodach wzięli też udział przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ i władz samorządowych.

więcej

Antynarkotykowa debata w Warszawie

2011-06-08


Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego, z uczniami warszawskiego Liceum im. Stefana Batorego spotkali się specjaliści terapii uzależnień Stowarzyszenia MONAR oraz młodzi uczestnicy programów terapeutycznych. Podczas debaty pod hasłem „Narkotyki? Mnie to nie bierze!” dyskutowano m.in. na temat zdrowotnych i prawnych aspektów używania narkotyków.

więcej

Wrocław. Pobiegli dla Maćka

2011-06-04


Reprezentacja ośrodka MONARU w Graczach wzięła udział w charytatywnym biegu, podczas którego zbierano fundusze na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci. W ostatnią niedzielę maja ulicami Wrocławia pobiegło blisko 600 osób, wśród nich była 15-osobowa ekipa MONARU.

więcej


Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011