Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Czytelnia » Aktualności

Profi Camp czyli monarowska profilaktyka na Woodstocku

2016-07-23


Już po raz kolejny MONAR był obecny na Przystanku Woodstock, który w tym roku odbył się w połowie lipca w Kostrzyniu nad Odrą. Tradycyjnie przygotowaliśmy  bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla uczestników festiwalu. Pełni energii i zapału pojawiliśmy się na miejscu. Niestety wszystko stanęło pod znakiem zapytania….

Deszczowa burza, gwałtowna nawałnica, porywisty wiatr, błotnista i zapadająca się ziemia, brak prądu… to tylko kilka z problemów, z którymi przyszło borykać się  naszej ‘’woodstockowej drużynie’’.
Jednak, mimo panujących warunków oraz szkód spowodowanych przez pogodę - przedstawiciele Ośrodków MONARu z Wyszkowa, Zbicka, Zaczerlan uparcie postanowili nie poddawać się i po prostu …. działać.

Jak tylko poprawiły się nieco warunki pogodowe uruchomiony został  punkt informacyjny i poradnia, gdzie między innymi na wszystkie nurtujące pytania odwiedzających, odpowiadali certyfikowani specjaliści terapii uzależnień.

Kolejnego dnia sytuacja ustabilizowała się już na tyle, iż było możliwe przeprowadzenie warsztatów artystycznych. I tak młodzi ludzie mieli okazję m.in.  uczyć się tańca hip-hop, poznawali m.in. tajniki beatboxu. Pod okiem doświadczonych instruktorów próbowali swoich sił w tworzeniu ceramiki, a także uczyli się grać na bębnach.

Ponadto uczestniczyli w zorganizowanej debacie profilaktycznej ‘’wartości vs. narkotyki’’, gdzie każdy mógł przedstawić swój punkt widzenia odnośnie brania narkotyków.
Łącznie w zajęciach wzięło udział ok 600 osób.

- Jestem bardzo zadowolony. Wszystko wyszło lepiej nawet niż planowaliśmy. Udało się przeprowadzić większość zajęć, które zaangażowały uczestników i wzbudziły refleksje nad zagrożeniami płynącymi z używania niebezpiecznych substancji. W wesołej i zdrowej atmosferze przedstawiliśmy ludziom nasze  spojrzenie na pozytywne wartości i alternatywy jakie daje życie w zdrowiu. A trudne warunki atmosferyczne z początku imprezy tylko nas wzmocniły i dały doświadczenie, które sprawi, że w przyszłym roku będziemy jeszcze lepiej przygotowani – podsumowuje Jan Władoń, specjalista ds. profilaktyki, koordynator działań MONARU podczas tegorocznego festiwalu.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasz punkt chcielibyśmy serdecznie podziękować. Za to, że byliście, włączyliście się w nasze aktywności i mogliśmy świetnie razem spędzić czas. Super było! I mamy nadzieję – do zobaczenia za rok :-)


powrót
Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011