Polska English Russian
a aa aaa | kontrast | facebook youtube poczta | dla pracowników
Wyszukiwarka
mapa strony

Marek Kotański

Multimedia » Galerie
30 lat ośrodka MONARU w Łodzi

Swoje 30. urodziny łódzki MONAR uczcił organizując 21 września 2014 r. bieg na 10 km „Zdrowa dycha”, w którym wystartowało ponad 130 osób. Specjalnymi gośćmi jubileuszowej imprezy byli twórcy filmu „Miasto 44” - reżyser Jan Komasa i grający główną rolę aktor Józef Pawłowski.
więcej
Cross Straceńców, Głogów, kwiecień 2014 r.

W imprezie wzięło udział 108 reprezentantów MONARU z 15 placówek stacjonarnych (w Czerwonym Dworku, Dębowcu, Wrocławiu, Milejowicach, Graczach, Zbicku, Łodzi, Ozorkowie, Ostrołęce, Lipiance, Wyszkowie, Marianówku, Gdańsku, Zaczerlanach, Grabowie) oraz poradni w Legnicy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 15,555 km oraz 5,555 km, trasa była wyjątkowo trudna ze względu na liczne przeszkody.
więcej
Przedstawienie pasyjne w Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT

Spektakl przygotowany przez podopiecznych i kadrę Oddziału Terapii Uzależnień CPB przy ul. Marywilskiej w Warszawie pod kierunkiem Ewy Żakiewicz, zaprezentowany 15 kwietnia 2014 r.
więcej
VIII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Członków Stowarzyszenia MONAR

Jolanta Łazuga-Koczurowska, kierująca stowarzyszeniem od śmierci Marka Kotańskiego w 2002 r., została 7 grudnia 2013 r. ponownie wybrana na przewodniczącą Zarządu Głównego MONARU. W skład zarządu weszło ponadto osiem osób, reprezentujących różne nurty działalności organizacji.
więcej
Ogólnopolska konferencja na temat przeciwdziałania narkomanii

Konferencja Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii odbyła się w Konstancinie-Jeziornej w dniach 21-23 października 2013 r. Wśród jej uczestników byli przedstawiciele placówek MONARU z całej Polski, a szefowa stowarzyszenia Jolanta Łazuga-Koczurowska znalazła się w gronie wyróżnionych specjalnymi podziękowaniami z okazji 20-lecia KBPN.
więcej
Warszawa. Jubileusz Oddziału Terapii Uzależnień

Absolwenci programów terapeutycznych, ich rodziny oraz byli i obecni pracownicy oddziału spotkali się 1 października 2013 r., aby uczcić dziesięciolecie pracy OTU przy ul. Marywilskiej, działającego w strukturach Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT.
więcej
Reprezentacja MONARU na 31. Wrocław Maratonie

Ulicami Wrocławia pobiegło 15 września 3,5 tys. osób, wśród nich 25 pracowników oraz byłych i obecnych pacjentów placówek MONARU w Graczach, Zbicku, Milejowicach, Wrocławiu, Czerwonym Dworku i Legnicy.
więcej
Spotkanie społeczności terapeutycznych Kulturfest

Przedstawiciele czterech monarowskich społeczności (z Gdańska, Rożnowic, Graczy i Zbicka) w dniach 20-21 września 2013 r. wzięli udział w imprezie zorganizowanej w ośrodku "Magdalena" w pobliżu czeskiej Pragi.
więcej
Piknik sąsiedzki na Białołęce

Impreza zorganizowana 14 września przez Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, służąca integracji mieszkańców Białołęki, a także promocji rozwoju zawodowego, zatrudnienia i zdrowia.
więcej
Monarowisko 2013

W Wielkopolskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Rożnowicach pod Poznaniem odbyło się w dniach 6-8 września 2013 r. spotkanie społeczności terapeutycznych z ośrodków MONARU z całej Polski. Monarowisko 2013 było poświęcone pamięci Marka Stefaniaka, zmarłego 29 sierpnia dyrektora WCPB.
więcej
Ostatnia droga Marka Stefaniaka

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i podopieczni pożegnali 4 września Marka Stefaniaka. Zmarły 29 sierpnia 2013 r. twórca i dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT spoczął na cmentarzu w warszawskich Gołąbkach.
więcej
Miecze Kotana na Festiwalu im. Ryśka Riedla

- Po śmierci Marka wymyśliliśmy nagrodę, Miecze Kotana. Postanowiliśmy je wręczać ludziom, którzy są "diamentami lśniącymi wśród tandety" - wyjaśniała Bogusia Bączkowska z MONARU podczas XV Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze". Nagrodę w 2013 r. otrzymali twórca festiwalu Adam Antosiewicz i Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect.
więcej
Wyprawa MONARU na Elbrus, lipiec 2013

W składzie ekspedycji znaleźli się Marek Goworek, terapeuta z ośrodka w Rożnowicach 34 oraz Wojciech Fijałkowski, kierownik ośrodka w Graczach i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego MONARU. Wojtek 9 lipca dotarł na szczyt.
więcej
Konferencja z okazji 30-lecia ośrodka MONARU w Gdańsku

"Zachowania ryzykowne młodzieży - perspektywy dla profilaktyki i terapii" - to temat konferencji zorganizowanej 14 czerwca 2013 r. w Gdańsku, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, z okazji jubileuszu gdańskiego ośrodka MONARU - pierwszej tego typu placówki w Polsce dla uzależnionych dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
więcej
MONAR w Crossie Straceńców

W biegu zorganizowanym 28 kwietnia w Głogowie przez Jerzego Górskiego, wybitnego triathlonistę i byłego pacjenta MONARU, wzięło udział 80 reprezentantów naszych ośrodków. Trasa na dwóch dystansach (11.111 km oraz 5.555 km) była usiana naturalnymi i sztucznymi przeszkodami.
więcej
Ogólnopolski konkurs plastyczny MONARU dla dzieci i młodzieży

Prace nagrodzone i wyróżnione w ogłoszonym w 2013 r. konkursie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pod hasłem "Nie musisz się wspomagać aby być szczęśliwym".
więcej
Warszawa. Poradnia na Ochocie po remoncie

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Dzielnicy Ochoty w 2012 r. przeprowadzony został kompleksowy remont znacznej części pomieszczeń Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Pozostałe sale, również dzięki pomocy dzielnicy, zostaną wyremontowane w 2013 r.
więcej
Zmiany w warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu

CPB przy ul. Marywilskiej przechodzi modernizację, która obejmuje wyburzenie części obiektów, przebudowę innych i wzniesienie nowych. Pierwsze zdjęcia pochodzą z marca, a ostatnie z grudnia 2012 r. W ciągu niespełna roku placówka całkowicie zmieniła swe oblicze.
więcej
Przywrócić społeczeństwu - konferencja w Poznaniu

Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT uczciło swoje 15-lecie, 35-lecie MONARU oraz 10. rocznicę śmierci Marka Kotańskiego, organizując 10 października 2012 r. konferencję "Przywrócić społeczeństwu - w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Marek i Jego dzieło." O współczesnych problemach polityki społecznej dyskutowali fachowcy z MONARU i zaproszeni goście.
więcej
MONAR w Mieście Miłosierdzia, Warszawa 30.09.2012

Podczas imprezy zorganizowanej na Placu Piłsudskiego przez Centrum Myśli Jana Pawła II zaprezentowało się blisko 50 organizacji charytatywnych. MONAR przedstawił swoją ofertę pomocy dla osób uzależnionych i bezdomnych w wyjątkowy sposób. Warszawiacy mogli ją zobaczyć, posłuchać jej, dotknąć i posmakować.
więcej
Śmierć narkomanki. Inscenizacja na Placu Wolności w Bydgoszczy

Zrealizowany w 1985 r. happening Teatru Czystych Serc, działającego przy bydgoskim MONARZE. W roku 1985 w Bydgoszczy, po przedawkowaniu polskiej heroiny, zmarło 12 osób. Spektakl w reżyserii zmarłego w 2009 r. Ireneusza Kałamai, pod artystyczną opieką terapeuty i dramaturga Ryszarda Częstochowskiego, zwrócił uwagę opinii publicznej na narastający problem. Zdjęcia Tytus Żmijewski.
więcej
Niemcy z wizytą w warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu

We wrześniu 2012 r. placówkę odwiedzili goście z niemieckiego miasta Unna, zainteresowani działalnością jednej z największych w Polsce instytucji pomagających osobom uzależnionym i bezdomnym.
więcej
Kotan. Dać siebie innym - wystawa w 10. rocznicę śmierci

Dzięki uprzejmości fotografów z agencji East News oraz Reporter publikujemy zdjęcia przedstawiające Marka Kotańskiego na przestrzeni dziesięcioleci jego działalności. Wystawa była prezentowana podczas XVIII Festiwalu Przystanek Woodstock oraz warszawskich obchodów 10. rocznicy śmierci założyciela MONARU w sierpniu 2012 r. Autorami fotografii są: Jacek Domiński, Jacek Herok, Michał Hetmanek, Andrzej Iwańczuk, Wojciech Łaski, Witold Rozbicki, Włodzimierz Wasyluk, Przemysław Wierzchowski, Krzysztof Wojda.
więcej
Obchody 10. rocznicy śmierci Marka Kotańskiego

19 sierpnia 2012 r. minęło 10 lat od śmierci założyciela MONARU i jednego z najważniejszych polskich społeczników. MONAR uczcił rocznicę organizując w Warszawie obchody, na które złożyło się szereg wydarzeń - m.in. mecz naszej drużyny z Reprezentacją Artystów Polskich, bieg na 10 km i koncert.
więcej
MONAR na XVIII Przystanku Woodstock

Woodstockowa propozycja MONARU w 2012 r. była bardzo bogata. Na uczestników największego festiwalu w Europie czekały w naszym namiocie różnorodne warsztaty, a specjaliści rozmawiali z młodzieżą o uzależnieniach.
więcej
Młodzieżowa debata w Senacie o profilaktyce

Młodzież ze Śląska 21 maja 2012 r. spotkała się w siedzibie Senatu RP z parlamentarzystami i specjalistami zajmującymi się profilaktyką uzależnień. Wśród reprezentowanych podczas debaty instytucji i organizacji znalazł się również MONAR. Inicjatorem spotkania był Tadeusz Rosa, znany społecznik z Mikołowa.
więcej
Projekt ABC budżetu domowego oszczędzania i pożyczania

Projekt edukacji finansowej dla kadry i podopiecznych ośrodków Stowarzyszenia MONAR jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego. Inauguracja odbyła się 19 kwietnia 2012 r. w warszawskim Centrum Pomocy Bliźniemu.
więcej
Zjazd statutowy, Warszawa 14.04.2012

Nadzwyczajny Walny Zjazd Członków Stowarzyszenia MONAR przyjął nowy statut stowarzyszenia.
więcej
Antynarkotykowa kampania poradni MONARU w Poznaniu, 2011

„Jarasz się?” - pod takim hasłem poznańska Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR zorganizowała 9 grudnia happening na Placu Wolności i w jego okolicach. Akcja była częścią kampanii „Energia młodych przeciwko narkotykom i dopalaczom”, realizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.
więcej
Przedstawiciele Stowarzyszenia Korczaka we Francji z wizytą w Głoskowie

Francuscy goście odwiedzili 27 października pierwszy ośrodek MONARU, aby zapoznać się z metodą społeczności terapeutycznej. Ośrodek w Głoskowie został założony przez Marka Kotańskiego i jego współpracowników w październiku 1978 r. Pacjenci mieszkają tu w wyremontowanym dworku, a jednym z elementów terapii jest wspólna praca w gospodarstwie.
więcej
Spotkanie Rady Opiekuńczej dla Bezdomnych, Oryszew 2011

Rada Opiekuńcza dla Bezdomnych przy Prezydencie m.st. Warszawy skupia przedstawicieli organizacji świadczących pomoc osobom bezdomnym. 14 września 2011 r. spotkanie Rady odbyło się w Domu dla Osób Starszych MONAR-MARKOT w Oryszewie k. Żyrardowa.
więcej
Monarowisko 2011

Ogólnopolski zjazd społeczności terapeutycznych z ośrodków MONARU, a także członków i sympatyków stowarzyszenia, odbył się w dniach 14-16 sierpnia w Zdbicach k. Wałcza (woj. zachodniopomorskie). Wzięło w nim udział ok. 1000 osób. Spotkaniu towarzyszyły koncerty, spektakle teatralne, rozgrywki sportowe i dyskusje z zaproszonymi gośćmi.
więcej
MONAR na XVII Przystanku Woodstock 2011

Zabawa na trzeźwo, życie wolne od narkotyków - to przesłanie MONARU, z którym nasze stowarzyszenie wyszło do 700 tys. uczestników największego festiwalu w Polsce.
więcej
Ośrodek w Budach Zosinych

Działa w wyremontowanej, dawnej wiejskiej szkole. W 2011 r. placówka świętuje swoje 15-lecie. W tym roku zapoczątkowano starania o zmianę formuły ośrodka - będzie on przyjmował pacjentów na terapię krótkookresową (do sześciu miesięcy).
więcej
Dziesięciolecie ośrodka MONAR w Graczach

Okrągły jubileusz ośrodek obchodził w dniach 11-12 czerwca 2011 r. W obchodach wzięli udział terapeuci, byli i obecni podopieczni oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ i władz samorządowych.
więcej
Antynarkotykowa debata w Warszawie

Debata zorganizowana 8 czerwca 2011 r. przez MONAR we współpracy z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, w warszawskim Liceum im. S. Batorego. Na pytania uczniów odpowiadali ich rówieśnicy uczestniczący w programach terapeutycznych oraz specjaliści z placówek MONARU w Gdańsku i Warszawie.
więcej
MONAR Wyszków podczas spotkania młodzieży w Kielcach

W maju 2011 r. reprezentacja ośrodka MONARU w Wyszkowie uczestniczyła w przygotowaniu i obchodach kilkudniowego święta, jakim było spotkanie „Razem przeciw wykluczeniu. Pokolenie 2010 – ciąg dalszy”, zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
więcej
MONAR Ozorków na paradzie bajkowych postaci

W kwietniu 2011 r. ekipa ośrodka w Ozorkowie, z wykonanym przez uczestników kursu stolarskiego maszkaronem Zezolem, wzięła udział w paradzie bajkowych postaci, która przeszła ul. Piotrkowską w Łodzi. Zezol okazał się najlepszą pracą w konkursie ogłoszonym przez Teatr Arlekin.
więcej
MONAR na XVI Przystanku Woodstock w 2010 r.

W 2010 r. podczas XVI Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą MONAR prowadził warszataty profilaktyczne, promował życie bez uzależnień, docierał do młodych ludzi poprzez działania artystyczne i edukacyjne.
więcej
Zmiana siedziby Ośrodka na Wenedów w Warszawie!więcej
Zmiana siedziby Ośrodka na Wenedów w Warszawie!więcej

Wspierają nas
Galeria zdjęćProjekty unijne

Materiały Komisji Etyki

Gminny Standard Wychodzenia z Bezdomności

Nasz głos w świecie

Ministerstwo ZdrowiaSieć ECETT
Zobacz więcej linków

Polityka Prywatności Logo Monar

Wszelkie prawa zastrzeżone © MONAR 2011